Koniec epoki w NFL – Brady kończy karierę?

To musiało kiedyś się wydarzyć – 44-letni Tom Brady przechodzi na sportową emeryturę po 22 sezonach w NFL, 10 występach w Super Bowl, 15 Pro Bowl, trzech nagrodach MVP sezonu, pięciu MVP finału i ustanowieniu niezliczonej liczby rekordów. Przynajmniej tak twierdzą amerykańskie media…

 

Sylwetka legendy

Tom Brady to nie tylko najbardziej utytułowany zawodnik w historii NFL – rozgrywający Tampa Bay Buccaneers ma koncie również więcej zwycięstw w Super Bowl niż jakakolwiek drużyna.

Brady został wybrany w drafcie w 2000 roku przez New England Patriots, w barwach których występował przez 20 sezonów i z którymi sześć razy wznosił Lombardi Trophy za zwycięstwo w NFL. Ostatnie dwa lata spędził natomiast w Tampa Bay Buccaneers, których już w swoim pierwszym sezonie po dołączeniu do drużyny poprowadził do zwycięstwa w Super Bowl. 44-latek to jedyny czynny zawodnik NFL wybrany w drafcie w 2000 roku. „Przeżył” również wszystkich zawodników, którzy dołączyli do ligi w latach 2001, 2002 i 2003. 

Ciężko zliczyć wszystkie rekordy, które ustanowił Brady przez 22 lata swojej kariery. Quarterback „Bucs” to lider NFL wszech czasów pod względem zdobytych jardów podaniowych (84 520), podań na przyłożenie (624) i podań kompletnych (7263). W tym sezonie Brady również przewodził w ligowych statystykach pod względem ilości jardów zdobytych po podaniach (5316) i liczbie podań na przyłożenie (43).

 

Brady ma na koncie 47 rozegranych meczów w fazie play-off – to także najlepszy wynik w historii. W tym sezonie rozgrywający Buccaneers również był blisko udziału w Super Bowl – jego Tampa Bay Buccaneers odpadli z rozgrywek w ćwierćfinale po przegranym 27:30 meczu z Los Angeles Rams.

Brady odchodzi – ale czy aby na pewno?

Wieść o zakończeniu kariery przez Toma Brady’ego rozeszła się bardzo szybko, po tym jak Adam Schefter, dziennikarz ESPN poinformował o tym na Twitterze. I choć fala „newsów” o przejściu na emeryturę legendarnego rozgrywającego dosłownie zalała internet, jego odejście wcale nie jest takie pewne…

Sam Brady w żaden sposób nie odniósł się do „rewelacji” o zakończeniu kariery, ale wcześniej wielokrotnie żartował (a może wcale nie?), że „zamierza grać nawet do 50-tki”.

Jego ojciec stwierdził natomiast, że w rzeczywistości „Tommy nie podjął decyzji o przejściu na emeryturę”, dodając, że wszelkie doniesienia o zakończeniu kariery przez jego syna są „całkowicie błędne”. Agent Brady’ego, Don Yee powiedział natomiast, że „Tom będzie jedyną osobą, która dokładnie przedstawi swoje plany” i że ogłoszenie decyzji o przejściu na emeryturę lub kontynuacji gry powinno nadejść „niebawem”. Z kolei według Jeffa Howe z The Athletic, Brady rozmawiał w ten weekend z władzami Buccaneers, którym miał rzekomo powiedzieć, że „nie jest nawet blisko podjęcia jakiejkolwiek decyzji”.

 

Jak się więc okazuje, zakończenie kariery przez Toma Brady’ego wcale nie jest jeszcze przesądzone. A nawet jeśli taki jest jego zamiar, być może upublicznienie tej informacji w mediach bez jego zgody sprawi, że zawodnik „na przekór” zdecyduje się na rozegranie jeszcze jednego sezonu? – W ten sposób żartuje wielu dziennikarzy, komentujących doniesienia o zakończeniu kariery przez rozgrywającego Tampa Bay. 

Fot. Twitter

autorfilip-2

Udostępnij

Translate »