Kto zarabia najwięcej w Premier League? Ranking TOP 5

Najlepsza liga piłkarska na wyspach, uważana także za najlepszą na świecie, od dekad budzi emocje w całej Europie i daleko poza jej granicami. Sport to jedno, ale Premier Legue przyciąga także pieniędzmi. Jej piłkarze cieszą się wręcz niebotycznymi sumami za uprawianie „najlepszego zawodu świata”. Ale kto zarabia najwięcej?

Warto zaznaczyć, że kwoty przedstawione poniżej dotyczą tylko kontraktów z klubami (sumy brutto) i nie są w nie wliczone współprace reklamowe, umowy sponsorskie czy dochody z innych biznesów.

5. Raphaël Varane

Na miejscu piątym uplasował się Francuz Raphaël Varane. Środkowy obrońca Manchesteru United aktualnie zarabia 340 tysięcy funtów brutto tygodniowo, co daje zarobki na poziomie 17 680 000 funtów rocznie. Varane jest związany z angielskim klubem czteroletnim kontraktem, który wygasa 30 czerwca 2025 roku. 

W tym momencie warto także przytoczyć zarobki Francuza w hiszpańskiej La Liga w latach 2011 – 2021. W sumie grając przez 10 lat w jednym klubie – Realu Madryt – zarobił 53 581 242 funtów.

4. Mohamed Salah

Miejsce tuż za podium należy do Mohameda Salah’a, którego tygodniówka wynosi 350 tysięcy funtów brutto. Daje to zarobki roczne na poziomie 18 200 000 funtów brutto. Egipcjanin to obecnie największa gwiazda drużyny The Reds, z którą jest związany od 2017 roku, a jego kontrakt wygasa 30 czerwca 2025. 

Mając dwadzieścia pięć lat, dołączył do klubu z Merseyside, a jego wypłata wynosiła wtedy 120 tysięcy funtów tygodniowo. W kolejnym sezonie (2018/19) urosła do 200 tysięcy tygodniowo. Nawet mistrzostwo kraju nie przyczyniło się do wzrostu wynagrodzenia. 

Dopiero sezonie 2022/23 Egipcjanin mógł liczyć na podwyżkę do sumy rzędu 350 tysięcy tygodniowo, która jest stawką obecną.

  
3. Casemiro

Najniższy stopień podium zajął Casemiro. Brazylijczyk, który od zeszłego sezonu reprezentuje barwy Czerwonych Diabłów, może liczyć na tygodniówkę w wysokości 350 tysięcy funtów brutto. Z racji tego, że jego kontrakt wygasa rok później niż Salah’a zajmuje on wyższą pozycję w tym zestawieniu. Trzydziestoletni pomocnik w ciągu całej swojej kariery piłkarskiej zarobił już 56 457 507 funtów.

2. Erling Haaland

Mówią o nim potężny Norweg, bo kiedy tylko dotknie piłki, ta ląduje bezpośrednio w siatce, ale potężny może też być dlatego, że zarabia potężne sumy. Mowa oczywiście o Erlingu Haalandzie, który tygodniowo inkasuje 375 tysięcy funtów. Daje to przychód na poziomie 19 500 000 funtów rocznie. Młody napastnik został zakontraktowany w Manchesterze City na cztery lata, za które łącznie zarobi 78 milionów funtów. Dla porównania, jako zawodnik Borussii Dortmund otrzymywał tygodniowo nieco ponad 131 tysięcy funtów.

  
1. Kevin De Bruyne

Samotnym liderem w tym zestawieniu jest Belg, Kevin De Bruyne. Pomocnik Manchesteru City pobiera tygodniówkę rzędu aż 400 tysięcy funtów. Do sezonu 2019/20 jego tygodniówka wynosiła 350 tysięcy funtów, lecz wraz z przedłużeniem kontraktu, które miało miejsce 7 kwietnia 2021 roku, pojawiła się u niego pierwsza w historii Premier League czwórka z przodu. Imponujące, zwłaszcza jeśli dodamy, że KdB nie ma stałego agenta i sam negocjuje warunki swoich umów.

Premier League to liga, w której oprócz dobrej piłki są gigantyczne pieniądze, co pokazują przytoczone liczby. Wynagrodzenia piłkarzy są tego świetnym, choć nie jedynym dowodem.

Fot. Shutterstock

Udostępnij

Translate »