Kuriozum! Zagrali na lodzie w identycznych strojach

W profesjonalnym sporcie takie coś nigdy nie powinno się zdarzyć. A jednak! Ten kuriozalny epizod miał miejsce podczas meczu hokeja na lodzie pomiędzy Polską i Danią. Obie drużyny zagrały w biało-czerwonych barwach.

O meczu Polska – Dania mówi cała Polska

Polska reprezentacja ma przed sobą udział w mistrzostwach świata w hokeju na lodzie. Ich pierwszy mecz w tej prestiżowej imprezie zaplanowany jest na 11 maja, gdzie zmierzą się z drużyną Łotwy o godzinie 16:20.

Bezpośrednio przed rozpoczęciem mistrzostw polska drużyna miała zaplanowany ostatni mecz kontrolny z drużyną Danii. Spotkanie odbyło się 7 maja.

We wtorkowym meczu trener Robert Kalaber postawił na Davida Zabolotnego, który zagrał w efektownej masce hokejowej z wizerunkiem orła i dużym napisem „Polska”. Golkiper prezentował się dobrze, broniąc sporo trudnych strzałów. Najpierw skapitulował pod koniec drugiej tercji. W tej odsłonie gry Polacy oddali sporo strzałów, uderzali Krzysztof Maciaś, Krystian Dziubiński, czy Dominik Paś, ale bramka nie padła. Trzecia tercja rozpoczęła się od drugiej bramki dla gości i błyskawicznej odpowiedzi Biało-Czerwonych. Gola strzelił Bartosz Fraszko. Duńczycy, którzy od 2003 roku, grają w elicie, ostatecznie wygrali 3:1.

Zagrali w takich samych strojach

Co jednak zwróciło uwagę opinii publicznej nie był sam mecz, a kontrowersje dotyczące strojów obu drużyn.

Obie drużyny miały bardzo podobne stroje, co sprawiło, że uniknięcie zamieszania było prawie niemożliwe z powodu braku trzecich kompletów. W takich warunkach rywalizacja nie była zbyt komfortowa, szczególnie dla kibiców zgromadzonych na trybunach oraz przed telewizorami. Dlatego też na pierwszego gola trzeba było długo czekać, aż do końcówki drugiej tercji.

– Ciężko się ogląda hokej w TV bo nie widać krążka. Jeszcze ciężej gdy obie drużyny grają w prawie identycznych strojach. No chyba że tylko ja mam problem z odróżnieniem? – pisze na X spiker sportowy Paweł Jańczyk.

– Włączyłem mecz hokeja: Polska – Dania. Ktoś kumaty wie dlaczego obie drużyny grają w takich samych strojach? – pisze fotograf Piotr Kucza.

– Narzekamy na marketing Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, a tu wystarczyło wypuścić dwie reprezentacje w takich samych strojach, a o hokeju już mówią – dodał użytkownik Patryk. I faktycznie, o spotkaniu mówiła cała Polska. Pytanie, czy to dobrze?

Po meczu selekcjoner Robert Kalaber ogłosił 25-osobową kadrę, która pojedzie do Ostrawy na MŚ elity.

FOT: TVP Sport

Udostępnij

Translate »