Kurzajewski po trzydziestu latach odchodzi z TVP

Maciej Kurzajewski nie poprowadzi studia olimpijskiego w TVP. Gwiazd telewizji publicznej oficjalnie pożegnała się z widzami na swoim instagramowym profilu.

– Jeszcze we wtorek, dziękując w studiu widzom Telewizji Polskiej za wspólnie spędzone chwile podczas meczów piłkarskich mistrzostw Europy 2024, zapraszałem do olimpijskiego studia TVP Sport. Paryskie Igrzyska obejrzę wspólnie z wami, ale już z innej perspektywy, choć równie mocno dopingując naszych sportowców – można przeczytać w instagramowym wpisie Kurzajewskiego.

-Dzisiaj, po trzydziestu latach, rozstaję się z moją macierzystą Redakcją i Telewizją Polską. Te trzy dekady były pełne niezapomnianych chwil, wyzwań i sukcesów, które na zawsze pozostaną w mojej pamięci. Miałem wielki honor relacjonować największe wydarzenia sportowe: Igrzyska Olimpijskie, piłkarskie Mistrzostwa Świata, zawody Pucharu Świata. Dziękuję mojemu Mentorowi Włodzimierzowi Szaranowiczowi, który zawsze mnie wspierał i dodawał odwagi w sięganiu po niemożliwe. Podziękowania dla wszystkich Sportowców, których spotkałem na swojej zawodowej drodze, składam na ręce Mistrza Adama Małysza – pisze Kurzajewski.

– Choć czas płynie nieubłaganie, moja pasja do dziennikarstwa i miłość do sportu pozostają niezmienne. Jestem wdzięczny za każdy dzień spędzony na antenie i z nadzieją patrzę w przyszłość, licząc na kolejne lata pełne inspirujących wyzwań. Dziękuję, że jesteście ze mną i zapraszam do dalszej wspólnej podróży w świecie mediów i sportu. Kiedy jedne drzwi się zamykają, inne otwierają się szeroko jak wrota – zakończył dziennikarz.

Już od miesięcy w kulisach mówiło się o tym, że Kurzajewski kuszony jest przez telewizję Polsat. Z doniesień plotkarskich mediów dowiedzieć się można m.in., że w konkurencyjnej stacji dziennikarz miałby poprowadzić, wspólnie z Katarzyną Cichopek, nowy program „Halo, tu Polsat”. Ma być również obecny w programach sportowych. Jak się okazuje, Kurzajewski rzeczywiście miał poprowadzić studio olimpijskie w TVP. Do władz stacji dotarła jednak informacja się, że już w sierpniu ma zostać przedstawiony jako nowa gwiazda Polsatu. Władze telewizji publicznej nie zgodziły się na takie rozwiązanie i postanowiły rozstać się z dziennikarzem jeszcze przed igrzyskami w Paryżu.

Udostępnij

Translate »