Legia najbardziej medialnym klubem Ekstraklasy. Zaskakujący wicelider

Legia Warszawa w lutym była zdecydowanie najbardziej medialnym klubem PKO BP Ekstraklasy, a Wisła Kraków w Fortuna I Lidze. Wśród polskich piłkarzy bez niespodzianki, najbardziej medialny jest Robert Lewandowski. Tak wynika z raportu Instytutu Monitorowania Mediów.

„Piłka w grze” to cykliczna analiza prowadzona przez Instytut Monitorowania Mediów. Uwzględnia medialność klubów Ekstraklasy, I ligi oraz polskich piłkarzy występujących w Premier League, Primera Division, Ligue 1, Serie A i pierwszej Bundeslidze. Proces analizy obejmuje ponad 1100 tytułów prasowych i wybrane strony internetowe. Ponadto analitycy sprawdzają popularność klubów Ekstraklasy w mediach społecznościowych.

W lutym najbardziej medialnym klubem w najwyższej klasie rozgrywkowej była Legia Warszawa – prawie 5 tys. publikacji. Z pewnością, duży wpływ na liczbę publikacji o legionistach miał fakt, że był to jedyny polski klub, który reprezentował nasz kraj w europejskich pucharach. W ubiegłym miesiącu Legia rozegrała także trzy ligowe spotkania, wygrywając jedno oraz dwa remisując. Poza kwestiami sportowymi ogromny rozgłos przyniósł transfer Ernesta Muciego do Besiktasu Stambuł za 10 mln euro.

Drugie miejsce w rankingu medialności utrzymał Śląsk Wrocław – 3680 publikacji. Co ciekawe, wrocławianie byli najlepsi, zarówno jeśli chodzi o publikacje w prasie ogółem, jak i obecność na okładkach gazet. Ostatnie miejsce na podium tradycyjnie zajął Lech Poznań – 2 993 publikacje – dla którego luty miał słodko-gorzki smak. Po dwóch ligowych zwycięstwach i remisie „Kolejorz” odpadł bowiem z Fortuna Pucharu Polski, przegrywając z Pogonią Szczecin.

Tuż za podium znalazła się właśnie szczecińska Pogoń. Jeszcze większym zaskoczeniem są kolejne pozycje, które zajęły Jagiellonia Białystok i Ruch Chorzów.

W Fortuna I Lidze w lutym podobnie jak w poprzednich miesiącach, najlepsza była Wisła Kraków, która odnotowała większą liczbę publikacji niż niektóre kluby najwyższej klasy rozgrywkowej. Poza ligowymi spotkaniami „Biała Gwiazda” pojawiała się w mediach także w związku z kwestiami organizacyjnymi oraz filmem dokumentalnym „Kuba” o karierze Jakuba Błaszczykowskiego. Za jej plecami znalazły się Arka Gdynia, Resovia i Wisła Płock.

Wśród polskich piłkarzy występujących w pięciu najsilniejszych europejskich ligach, równych sobie po raz kolejny nie miał Robert Lewandowski. W analizowanym miesiącu wyróżnił się także Piotr Zieliński – media szeroko informowały o jego transferze do Interu Mediolan. Na medialnym podium po raz pierwszy znalazł się Jakub Kiwior, który wywalczył miejsce w pierwszym składzie Arsenalu Londyn.

Udostępnij

Translate »