bf2021

FIFA 22: Polowanie na Lewego w Black Friday

Ustawione powiadomienia na internetowych stronach sprzedażowych, nieprzespane noce, nerwowe oczekiwanie na pierwszą sekundę promocji i wreszcie pytanie, czy mój komputer, myszka i klawiatura są na tyle szybkie, by dać mi przewagę w wyścigu o wymarzoną rzecz. Tak nam mijają dni przed “czarnym piątkiem”, czyli czasem wyjątkowych okazji cenowych. I to nie tylko w realu.

Świat wirtualny również nie próżnuje i dołącza do trendów sprzedażowych, organizując w tym czasie szczególne promocje aktywizujące graczy. Tak jest w grze FIFA, w której “czarny piątek” to już tradycja i wydarzenie szczególnie oczekiwane przez gamerów. W tym czasie swoje składy można wzbogacić o najlepszych piłkarzy i nie trzeba do tego milionów monet – wirtualnej waluty używanej w grze.

Podczas “czarnego piątku” FIFA, gracze mają do dyspozycji szereg możliwości pozyskiwania cennych kart z piłkarzami w trybie gry Ultimate Team. Do najprostszych należą okazjonalne paczki, których cena może zostać obniżona nawet do 50%. W przypadku paczek Ultimate, wartych standardowo 125 tysięcy monet, to już spora oszczędność. Szczególnie, że znajdziemy w niej 30 samych rzadkich piłkarzy.

Okazjonalne paczki są ponadto wzbogacane o najcenniejsze karty TOTW (Team of the week), czyli najlepszych piłkarzy poszczególnych tygodni w grze FIFA. W ubiegłorocznym wydarzeniu związanym z “czarnym piątkiem” w puli dostępnych kart znaleźli się między innymi Lionel Messi z ogólną oceną 94, Sergio Ramos z oceną 90 oraz Robert Lewandowski z oceną 92.

Wszyscy ci, którzy nie przygotowali odpowiedniego budżetu na wydarzenie, albo po prostu nie zwykli wydawać monet na paczki, nie muszą się martwić. Rozwiązaniem są Wyzwania Budowania Składu, czyli popularne WBS-y, za wykonanie których przewidziane są równie atrakcyjne nagrody. Trzeba jednak działać szybko, bo wyzwania są dostępne w krótkich przedziałach czasowych.

Ten, kto jednak nie ma ochoty na WBS-owe łamigłówki może skorzystać na nich w inny sposób. Wystarczy, że zawczasu wzbogaci swój skład o złotych zawodników, którzy świetnie nadają się do wykonywania szybkich WBS-ów z uwagi na swoje idealne połączenie. Są to piłkarze grający w jednej lidze, w jednym klubie i pochodzący z tego samego kraju.

W trakcie wydarzeń takich jak “czarny piątek” FIFA, karty o takiej charakterystyce bardzo zyskują na wartości. Sprzedając je w tym czasie można w ekspresowym tempie powiększyć budżet i przeznaczyć go na promocyjne paczki. W takiej inwestycji z pewnością pomoże strona internetowa www.futbin.com/players, na której w zakładce “Perfect Chemistry” szybko znajdziecie tego typu karty.

Ostatnią opcją pozyskania ciekawych kart w grze FIFA są tradycyjne zadania do wykonania w poszczególnych rozgrywkach trybu Ultimate Team – strzelenie odpowiedniej liczby goli, wykonanie asyst czy dośrodkowań – do tego określonymi piłkarzami lub składem oraz w określony sposób. To szansa dla tych, którzy świetnie czują się w samej grze, a którym obce są meandry “FIFA biznesu”. 

W tym roku “czarny piątek” FIFA 22 startuje 26 listopada o godzinie 14:00. Potrwa przez cały weekend a nawet jeden dzień dłużej, rozciągając się na “Cyber Monday”. Twórcy gry przygotowali na ten czas 9 dostępnych składów z piłkarzami TOTW, wzmacniając je o jedenastkę najbardziej pożądanych piłkarzy TOTW.

Szczegóły tegorocznej promocji poznawać będziemy każdego dnia, ale giełda potencjalnych i pożądanych gwiazd FIFA 22 krąży w internecie od dłuższego czasu. Wśród najlepszych kart TOTW spodziewani są:

 • Neymar Jr.  (z ogólną oceną 92) – Paris Saint Germain
 • Mohamed Salah (91) – Liverpool
 • Son Hueng-min (90) – Tottenham Hotspur
 • Karim Benzema (90) – Real Madryt
 • Joshua Kimmich (90) – Bayern Monachium
 • Sadio Mane (90) – Liverpool
 • Keylor Navas (89) – Atletico Madryt
 • Luis Suarez (89) – Atletico Madryt
 • Marquinhos (88) – Paris Saint Germain
 • Thomas Muller (88) – Bayern Monachium
 • Wojciech Szczęsny (88) – Juventus

To oczywiście przewidywania, choć polscy kibice z pewnością nie mieliby nic przeciwko, aby nasz reprezentacyjny bramkarz znalazł się w tym gronie. Podobnie jak chętnie drugi rok z rzędu uskuteczniliby “czarnopiątkowe polowanie” na kartę z Robertem Lewandowskim.

Zwłaszcza, że promocyjne wydarzenie w FIFA 22 zbiega się z rozdaniem nagrody “Złotej Piłki”, o którą walczy przecież RL9, a która wręczona zostanie w poniedziałkowy wieczór 29 listopada. Szykuje się gorący czas dla kibiców piłkarskich w… każdym świecie.

Autor: Grzegorz Mędrzejewski – ESE Entertainment

Udostępnij

Translate »