Lewy i Milik się nie zatrzymują (WIDEO)

Po przerwie na reprezentacje wraca #RaportKadrowicza. Jak w miniony weekend radzili sobie reprezentanci Polski? Kto wpisał się na listę strzelców, kto błysnął w inny sposób i przede wszystkim kto z kim oraz ile grał? Wszystko to w naszym raporcie.

Jak zawsze zaczynamy od kapitana Biało-Czerwonych. Robert Lewandowski nie zwykł nie strzelać przez tak długi okres, więc nie jest zaskoczeniem, że pokonał bramkarza Majorki w meczu 7. kolejki La Liga. To jego dziewiąte ligowe trafienie w tym sezonie, umacniające go na pozycji lidera klasyfikacji strzelców.

Zaskoczeniem jest sposób, w jaki Polak umieścił piłkę w siatce oraz fakt, że Barcelona na wyspie, gdzie Lewandowski ma swoją okazałą rezydencję, wygrała tylko 1:0. Kapitan naszej kadry to prawdziwy game changer w zespole Dumy Katalonii.

Zaskakiwać, ale pozytywnie, nie przestaje Arkadiusz Milik. Napastnik, który miał być tylko zmiennikiem dla Dusana Vlahovicia w Juventusie, jest w tak dobrej formie, że trener Massimiliano Allegri konsekwentnie wystawia w wyjściowym składzie obu. I na pewno tej decyzji nie żałuje, bo w niedzielnym starciu z Bologną, w której pełne 90 minut między słupkami rozegrał Łukasz Skorupski, obaj wpisali się na listę strzelców. Milik ustalił wynik spotkania na 3:0. Posłał taką bombę, że drugi golkiper w reprezentacyjnej hierarchii Czesława Michniewicza nie miał najmniejszych szans na skuteczną interwencję.

Strzelecką formą popisał się też zawodnik, którego raczej byśmy o to nie podejrzewali. Grzegorz Krychowiak przypomniał sobie czasy, gdy regularnie zdobywał bramki w Lokomotivie Moskwa i odpalił dwie petardy z dystansu w lidze arabskiej. Trzeba mu oddać, że powtarzalność jest…

W Serie A poza Milikiem błysnął też Piotr Zieliński, asystując przy trafieniu Gruzina Chwiczy Kwaracchelii. Był to gol na 3:0 w spotkaniu z Torino, wygranym ostatecznie przez SSC Napoli 3:1. W barwach „Byków” do 74 minuty grał Karol Linetty. Na słowa uznania zasłużył także pomięty ostatnio przez selekcjonera Kamil Jóźwiak. Zawodnik amerykańskiego Charlotte FC zaliczył dwie asysty przy bramkach kolegów w wygranym 4:1 starciu z Philadelphią Union. Być może brak powołania podziałał na wychowanka Lecha Poznań mobilizująco?

Na uwagę zasługuje także debiut Jana Bednarka w brawach Aston Villi. Podstawowy stoper naszej kadry wszedł w końcówce pierwszej połowy meczu z Leeds United. Może być z siebie zadowolony, bo spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Matty Cash wciąż jest poza kadrą meczową (kontuzja), a po drugiej stronie boiska na ostatnie 11 minut wszedł Mateusz Klich.

#RaportKadrowicza

Bramkarze:
Bartłomiej Drągowski (Spezia Calcio) – 90 minut w meczu z Lazio SS (0:4)
Radosław Majecki (Cercle Brugge) – 90 minut w meczu z KAA Gent (4:3)
Łukasz Skorupski (Bologna FC) – 90 minut w meczu z Juventusem FC (0:3)
Wojciech Szczęsny (Juventus FC) – 90 minut w meczu z Bologna FC (3:0)

Obrońcy:
Jan Bednarek (Southampton FC) – od 45. minuty w meczu z Leeds United (0:0)
Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria) – do 68. minuty w meczu z AC Monza (0:3)
Matty Cash (Aston Villa) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na starcie z Leeds United (0:0)
Paweł Dawidowicz (Hellas Werona) – mecz w poniedziałek 3 października, z Udinese Calcio (godz. 20:45)
Robert Gumny (FC Augsburg) – 90 minut, asysta i żółta kartka w meczu z Schalke 04 Gelsenkirchen (3:2)
Kamil Glik (Benevento Calcio) – do 61. minuty w meczu z Ascoli Calcio (1:1)
Jakub Kiwior (Spezia Calcio) – do 81. minuty w meczu z Lazio SS (0:4)
Tymoteusz Puchacz (Union Berlin) – na ławce rezerwowych w meczu z Eintrachtem Frankfurt (0:2)
Arkadiusz Reca (Spezia Calcio) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na starcie z Lazio SS (0:4)
Mateusz Wieteska (Clermont Foot 63) – 90 minut i asysta w meczu z AC Ajaccio (3:1)

Pomocnicy:
Krystian Bielik (Birmingham City) – 90 minut i żółta kartka w meczu z Sheffield United (1:1)
Przemysław Frankowski (RC Lens) – od 78. minuty w meczu z Olympique Lyon (1:0)
Jacek Góralski (VfL Bochum) – do 46. minuty w meczu z RB Lipsk (0:4)
Kamil Jóźwiak (Charlotte FC) – do 79. minuty i dwie asysty w meczu z Philadelphia Union (4:0)
Jakub Kamiński (VfL Wolfsburg) – do 76. minuty i asysta w meczu z VfB Stuttgart (3:2)
Mateusz Klich (Leeds United) – od 79. minuty w meczu z Aston Villą (0:0)
Grzegorz Krychowiak (Al Shabab FC) – 90 minut i dwa gole w meczu z Al Feiha FC (4:0)
Karol Linetty (Torino FC) – do 74. minuty w meczu z SSC Napoli (1:3)
Przemysław Płacheta (Birmingham City) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na starcie z Sheffield United (1:1)
Sebastian Szymański (Feyenoord Rotterdam) – od 62. minuty i żółta kartka w meczu z NEC Nijmegen (1:1)
Nicola Zalewski (AS Roma) – na ławce rezerwowych w meczu z Interem Mediolan (2:1)
Piotr Zieliński (SSC Napoli) – do 62. minuty i asysta w meczu z Torino FC (3:1)
Szymon Żurkowski (ACF Fiorentina) – na ławce rezerwowych w meczu z Atalantą BC (0:1)

Napastnicy:
Adam Buksa (RC Lens) – od 87. minuty w meczu z Olympique Lyon (1:0)
Robert Lewandowski (FC Barcelona) – 90 minut i gol w meczu z RCD Mallorca (1:0)
Krzysztof Piątek (Hertha BSC) – 90 minut w meczu z Sassuolo Calcio (0:5)
Arkadiusz Milik (Olympique Marsylia) – do 81. minuty i gol w meczu z Bologna FC (3:0)
Karol Świderski (Charlotte FC) – do 79. minuty w meczu z Philadelphia Union (4:0)