Liga Mistrzów wraca do Canal+! Pozostałe puchary nadal w Polsacie?

CANAL+ pozyskał wyłączne prawa do transmisji wszystkich meczów Ligi Mistrzów UEFA, Ligi Młodzieżowej UEFA i Superpucharu UEFA w sezonach 2024/25, 2025/26 i 2026/27 na terenie Polski.

Liga Mistrzów ponownie w Canal+!

Najwięksi piłkarze świata, najlepsze europejskie kluby i najbardziej prestiżowe rozgrywki piłkarskie UEFA wracają na anteny CANAL+. Pierwszym wydarzeniem transmitowanym przez CANAL+ w Polsce będzie Superpuchar UEFA rozgrywany w sierpniu na Stadionie Narodowym w Warszawie. Zaraz po nim rozpocznie się rywalizacja w pierwszej fazie Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Młodzieżowej UEFA, którą będzie można śledzić w CANAL+ i w serwisie streamingowym CANAL+Online.

Dzięki nowemu modelowi rozgrywek Ligi Mistrzów liczba rywalizujących drużyn zwiększy się z 32 do 36. Nowy format rozgrywek i większa liczba drużyn oznacza również mniej przerw w grze – mecze będą rozgrywane w każdym miesiącu od sierpnia do maja.

– Sport jest zapisany w naszym DNA i od niemal 30 lat zapewniamy naszym widzom w Polsce dostęp do najlepszych sportowych wydarzeń i niezapomnianych emocji. Liga Mistrzów UEFA jest tego najlepszym potwierdzeniem, dlatego jesteśmy zaszczyceni, mogąc ogłosić tę informację dla wszystkich kibiców, którzy oczekiwali, że do CANAL+ powróci największa europejska piłka – mówi Edyta Sadowska, prezes i dyrektor generalna CANAL+ Polska.

Nowy format Ligi Mistrzów

Począwszy od sezonu 2024/25 rywalizacja grupowa zostanie zastąpiona fazą ligową, a każda z drużyn rozegra w niej po osiem meczów – cztery u siebie i cztery na wyjeździe, wobec dotychczasowych sześciu. Każdego dnia meczowego będzie rozgrywanych dziewięć meczów, czyli o jeden więcej niż do tej pory. Począwszy od 1/8 finału rozgrywki będą kontynuowane w dotychczasowym formacie play-off.

Równolegle do Ligi Mistrzów UEFA widzowie CANAL+ i serwisu CANAL+ online zobaczą najlepsze mecze drużyn rywalizujących w Lidze Młodzieżowej UEFA.

Liga Europy i Liga Konferencji nadal w Polsacie?

Choć utrata praw do Ligi Mistrzów może wydawać się stratą dla Telewizji Polsat, nie oznacza to konieczności rezygnacji z innych europejskich rozgrywek. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że do Polsatu trafią mecze Ligi Konferencji oraz Ligi Europy.

Aktualnie Liga Europy i Liga Konferencji w Polsce są pokazywane przez serwis streamingowy Viaplay. Firma Team Marketing jest globalnym partnerem handlowym UEFA w zakresie sprzedaży praw komercyjnych do Ligi Mistrzów na nadchodzący sezon. To właśnie ta firma odpowiada za sprzedaż tych praw do poszczególnych krajów. Zainteresowani nadawcy mieli czas składać oferty do 27 lutego bieżącego roku.

FOT: Unsplash

Udostępnij

Translate »