Maciej Gładysz wygrywa w Formule 4

Startując z pole position i prowadząc od startu do mety 16-letni Maciej Gładysz sięgnął po swoje pierwsze zwycięstwo w międzynarodowych mistrzostwach Hiszpanii Formuły 4. Na francuskim torze Paul Ricard tarnowianin na podium kończył wszystkie trzy wyścigi.

Kierowca ekipy MP Motorsport w kwalifikacjach zapewnił sobie odpowiednio trzecie, drugie i pierwsze pole startowe do wyścigów trzeciej rundy swojego pierwszego sezonu w Formule 4. 

Pierwszy wyścig podopieczny ORLEN Teamu zakończył na czwartej pozycji w stawce 35 zawodników i zawodniczek z całego świata, stając jednocześnie na podium w klasyfikacji debiutantów.

W drugim wyścigu Gładysz podkręcił tempo jeszcze bardziej, finiszując na trzecim miejscu, w kolei w trzecim prowadził od startu do mety, na finiszu widowiskowo broniąc się przed atakami rywali i sięgając po swoje pierwsze zwycięstwo w mistrzostwach Hiszpanii F4.

– Po udanych kwalifikacjach wiedziałem, że mam tempo, aby w ten weekend ponownie walczyć w czołówce – mówi Maciej Gładysz, który na podium stanął także podczas pierwszej rundy na torze Jarama, a zimą wywalczył trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu Formula Winter Series, wygrywając jednocześnie rywalizację wśród debiutantów.

– Dobrze wystartowałem do trzeciego wyścigu i starałem się powiększać przewagę, ale później auto było trochę nadsterowne i rywale mnie dogonili. Na finiszu byłem jednak w stanie skutecznie bronić się przed ich atakami, a na ostatnim kółku pomogłem jeszcze mojemu zespołowemu koledze wywalczyć drugie miejsce. Cieszę się z tego wyniku i kolejnych cennych punktów do klasyfikacji generalnej. Bardzo dziękuję całemu zespołowi MP Motorsport, naszym partnerom i wszystkim polskim kibicom, na których zawsze mogę liczyć. Wspaniale było sięgnąć po moje pierwsze zwycięstwo w Formule 4 i wysłuchać hymnu Polski ze szczytu podium – powiedział Gładysz.

Pozytywy znad Lazurowego Wybrzeża wywiózł także drugi z reprezentantów Polski – Jan Przyrowski. Kierowca Camposa w drugim wyścigu dojechał do mety na ósmym miejscu, a na zakończenie weekendu popisał się kilkoma manewrami wyprzedzania i awansował z dziewiątej na szóstą pozycję. W tym samym wyścigu Przyrowski uzyskał najlepszy czas pojedynczego okrążenia. W F4 ścigają się jeszcze Gustaw Wiśniewski i Wiktor Dobrzański. Ten pierwszy nie wystąpił we Francji, natomiast Dobrzański plasował się pod koniec drugiej i w trzeciej dziesiątce.

Po świetnym weekendzie na francuskim torze Gładysz awansował z ósmego na czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Czwarta z siedmiu rund mistrzostw Hiszpanii Formuły 4 odbędzie się w ostatni weekend lipca na torze Motorland Aragon nieopodal Alcaniz, gdzie Polacy ścigali się zimą w Formula Winter Series.

źródło: inf. prasowa / inf. własna

Udostępnij

Translate »