Manchester City z potrójną koroną na Netflixie! Premiera 2 kwietnia

Manchester City ogłosił, że najnowszy serial dokumentalny o klubie, pt. Razem: Zwycięzcy Trzech Trofeów (Together: Treble Winners), będzie dostępny wyłącznie na platformie Netflix.

Manchester City ma swój serial dokumentalny. To już kolejny jego sezon!

Dostępny na platformie od wtorku 2 kwietnia, 6-odcinkowy serial dokumentalny opisuje historyczny sezon Manchesteru City, w którym jego piłkarze zdobyli potrójną koronę. Produkcja rzybliża widzom gwiazdorski zespół Pepa Guardioli bardziej niż kiedykolwiek wcześniej.

„Od przybycia Erlinga Haalanda do Manchesteru City i przedsezonowych przygotowań w Stanach Zjednoczonych, po ostatnie tygodnie sezonu Premier League, finał Pucharu Anglii na Wembley i pierwsze zwycięstwo klubu w finale Ligi Mistrzów w Stambule, „Razem: Zwycięzcy trzech trofeów” opisuje niesamowity sezon klubu od początku do końca, oferując nigdy dotąd niepublikowane materiały zza kulis” – brzmi opis dystrybutora.

Ekipa z kamerami o studia City Studios już wcześniej pracowała przy klubie. Stworzyli m.in. film pełnometrażowy pt. „Together”, natomiast wyprodukowano cały serial o sezonie 2021/2022 w wykonaniu zespołu Pepa Guardioli.

– Zdobycie potrójnej korony było naprawdę wyjątkowym momentem dla tego klubu, a każda osoba zaangażowana, począwszy od naszych graczy, trenerów, personelu technicznego, pracowała tak ciężko każdego dnia, aby osiągnąć to, co osiągnęliśmy. Jestem tak dumny, że nadal walczymy o nasz sukces, o kolejne trofeum, o kolejny mecz. Zawsze będziemy pamiętać ten niesamowity czas, i mam nadzieję, że nasi kibice też, oglądając ten nowy serial – mówił Pep Guardiola.

Klub z wewnętrznym studiem filmowym

City Studios to produkt rewolucyjny w mediach sportowych. Klub z Manchesteru dysponuje bowiem firmą odpowiedzialną za produkcje wideo dla kulis meczów, konferencji, rozmów z ekspertami, piłkarzami czy całych filmów i seriali dokumentalnych.

W środku City Studios znajduje się prawie 100-metrowa przestrzeń z ekranami LED, kamerami 4K oraz ruchoma scenografia.

– Manchester City ma innowacyjne i wiodące na rynku podejście, skoncentrowane wokół naszego wewnętrznego studia do tworzenia treści kreatywnych i produkcji, City Studios, i świadczy to o talencie i ciężkiej pracy zespołu, że najnowszy serial dokumentalny zostanie wydany na Netflixie. Mogliśmy uchwycić tak wyjątkowo utalentowaną grupę graczy i pokazać szczyty i upadki sezonu, chwile jedności i historyczne osiągnięcia, co było przywilejem dla City Studios – mówiła Nuria Tarre, dyrektorka ds. Marketingu i Doświadczeń Kibiców w City Football Group.

Manchester City był pierwszym klubem, który pozwolił na kamery za swoimi kulisami. Było to już w 2018 roku w serialu „All or Nothing”.

Zwiastun „Razem: Zwycięzcy trzech trofeów” jest dostępny poniżej, a wszystkie sześć odcinków serialu zostanie wydanych globalnie na Netflixie we wtorek 2 kwietnia.

FOT: Unsplash

Udostępnij

Translate »