wrt

Marketing: ORLEN Team stawia na TikToka

Obecność w mediach społecznościowych to istotny element sportowej komunikacji – doskonale zdaje sobie z tego sprawę ORLEN Team. TikTok to kolejna – po Facebooku, Twitterze, Instagramie i Youtubie – platforma komunikacyjna polskiego zespołu motorsportowego, w którego barwach występują m.in. Robert Kubica, Bartosz Zmarzlik czy Kuba Przygoński.

 Rozwój kolejnego kanału komunikacji pozwoli nam dotrzeć do nowych grup odbiorców. Chcemy otworzyć się szczególnie na młodsze osoby, które cenią autentyczność treści i możliwość śledzenia nie tylko wyników konkretnych dyscyplin sportowych, ale także ich kulisów. TikTok to również kolejne narzędzie do budowania rozpoznawalności marki ORLEN za granicą oraz realizacji zintegrowanych kampanii marketingowych i wizerunkowych – mówi Agata Pniewska, dyrektor Biura Marketingu Sportowego, Sponsoringu i Eventów.

@orlen_team_

Save the date 👀 ##ORLENTeam ##moto ##motorsport

♬ dźwięk oryginalny - ORLEN Team

Sportowcy coraz częściej korzystają z tej platformy społecznościowej. TikTok to medium, na którym można publikować i odtwarzać krótkie filmy nagrywane za pomocą urządzeń mobilnych. Dominuje w globalnych zestawieniach najczęściej pobieranych aplikacji. Z tego kanału komunikacji na całym świecie korzysta w tej chwili ponad miliard użytkowników. W samej Europie platforma ma już natomiast ponad 100 mln aktywnych kont, a liczba ta systematycznie rośnie. Medium ma przede wszystkim charakter rozrywkowy, ale w coraz większym stopniu otwiera się też na współpracę z biznesem i reklamodawcami.

Badania Nielsena wskazują, że kampanie realizowane na TikToku są dwa razy bardziej efektywne, a wskaźnik ROAS, czyli zwrot nakładów na reklamę, jest średnio o 14% wyższy od pozostałych mediów. Instytut badawczy Kantar drugi rok z rzędu stawiał niedawno tę aplikację na czele rankingu Ad Equity, badającego postawy konsumentów wobec doświadczeń z reklamą.

Rozbudowane działania w social media mają przyczynić się rozwoju zespołu. Do ORLEN Teamu należy m.in. Robert Kubica – kierowca Formuły 1, Bartosz Zmarzlik – dwukrotny mistrz świata na żużlu czy Kuba Przygoński – wielokrotny uczestnik Rajdu DAKAR.Zespół nie skupia się wyłącznie na rajdach i wyścigach samochodowych – w jego skład wchodzi również motorowodniak – Bartłomiej Marszałek, parająca się powietrznymi akrobacjami Grupa Żelazny, a także wielokrotny paralotniarski mistrz świata i mistrz Europy – Wojtek Bógdał.

Udostępnij

Translate »