hurkacz

Marketing: Rośnie wartość Hurkacza

O tegorocznych sukcesach Huberta Hurkacza pisaliśmy już tydzień temu. Znakomita forma Polaka na kortach znajduje swoje przełożenie również we wzroście wartości marketingowej. Pokazuje to najnowszy raport marketingowy autorstwa agencji Publicon.

24-latek rozgrywa obecnie najlepszy sezon w karierze – po turnieju w Indian Wells Hubert Hurkacz awansował na 10 miejsce w rankingu ATP, czym wyrównał historyczne osiągnięcie Wojciecha Fibaka, który jako pierwszy Polak przebił się do TOP 10 notowania najlepszych tenisistów na świecie. – Ani trochę mnie nie dziwi, że Hubert jest w Top 10. Dwa lata temu mówiłem, że on będzie w Top 5. Moim zdaniem Hubert już realnie jest zawodnikiem nowej wielkiej czwórki – komentuje sukcesy młodego tenisisty 67-letni obecnie Fibak.

 

W tym roku Hurkacz wygrał turnieje w Delray Beach i Miami oraz nie miał sobie równych podczas rywalizacji w Metz. Dotarł także do półfinału wielkoszlemowego Wimbledonu, pokonując po drodze legendarnego Rogera Federera. Wrocławianin wyprzedził Szwajcara również w rankingu ATP. 

Hurkacz pełnoprawnie rywalizuje z najlepszymi tenisistami na świecie – na koncie ma zwycięstwa z wyżej notowanymi rywalami, takimi jak m.in. Tsitsipas, Rublow czy Miedwiediew. Obecnie Polak walczy o awans do kończącego sezon 2021 turnieju ATP Finals w Turynie, w którym udział weźmie ośmiu najlepszych tenisistów bieżącego sezonu.

Sukcesy znajdują swoje odzwierciedlenie w wartości marketingowej najlepszego polskiego tenisisty. Z raportu przygotowanego przez agencję Publicon na podstawie danych dostarczonych przez Press Service Monitoring Mediów wynika, że tylko w pierwszych trzech kwartałach 2021 roku w polskich mediach, wliczając to zarówno media tradycyjne, takie jak prasa, telewizja czy radio, jak i internet oraz kanały społecznościowe, pojawiło się 69 677 publikacji na temat Huberta Hurkacza. Całkowity poziom dotarcia tych informacji, pozwalający oszacować realną liczbę kontaktów z nimi, wyniósł ponad 2,4 mld. Szacunkowy ekwiwalent reklamowy przekazu związanego z 24-latkiem przekroczył natomiast 287 mln zł.

Eksperci podkreślają, że awans do czołowej dziesiątki rankingu ATP jest dla Polaka dopiero początkiem drogi. – Hubert Hurkacz jest w tej chwili najwyżej notowanym zawodnikiem w historii polskiego tenisa. Jego wartość marketingowa, która ciągle rośnie, jest pochodną ciężkiej pracy i pełnej koncentracji na rozwoju sportowej kariery. Hubert w pełni podporządkował temu ostatnie lata i jest skupiony na tym, żeby dalej piąć się w górę – mówi Przemysław Piotrowicz, trener przygotowania fizycznego Hurkacza.

Raport w całości można zobaczyć TUTAJ.

Udostępnij

Translate »