Mateusz Cierniak dołączył do ORLEN Teamu

Do ORLEN Teamu dołącza jeden z najbardziej utalentowanych żużlowców młodego pokolenia, Indywidualny Mistrz Świata Juniorów – Mateusz Cierniak. Zawodnik będzie reprezentował barwy motorsportowego zespołu Grupy ORLEN w cyklu Speedway Grand Prix 2. 

Żużel to jeden z filarów sponsoringu Grupy ORLEN. Od 2020 roku w barwach ORLEN Teamu jeździ trzykrotny Indywidualny Mistrz Świata Bartosz Zmarzlik. Koncern współpracuje z Polskim Związkiem Motorowym i wspiera żużlową reprezentację Polski, a od marca tego roku ORLEN OIL jest tytularnym sponsorem mistrza Polski – PLATINUM Motoru Lublin. Grupa ORLEN dużą wagę przykłada także do szkolenia młodzieży. Wspiera zespoły do lat 24 w Krośnie, Grudziądzu i Ostrowie Wielkopolskim. 

Sporty motorowe, w tym żużel, zajmują bardzo ważne miejsce w naszej polityce sponsoringowej. Zaangażowanie w ten obszar wykorzystujemy zarówno na polu biznesowym, jak i marketingowym. Współpraca z Bartkiem Zmarzlikiem to gwarancja ekspozycji marki ORLEN w kraju i za granicą, gdzie konsekwentnie rozwijamy sieć stacji paliw. Wsparcie Motoru Lublin czy sponsoring tytularny Grand Prix na Stadionie Narodowym to okazja do efektywnej promocji produktów PLATINUM. Nie zapominamy też o szkoleniu młodych żużlowych talentów, następców obecnych mistrzów. Cieszę się, że wesprzemy Mateusza w jego sportowym rozwoju i drodze po kolejne trofea – mówi Agata Pniewska, Dyrektor Wykonawczy ds. Sponsoringu PKN ORLEN.

Walkę o obronę tytułu Indywidualnego Mistrza Świata Juniorów żużlowiec ORLEN Teamu rozpocznie już dziś. Zawody w Pradze rozpoczną cykl Speedway Grand Prix 2, w którym startują żużlowcy do 21 roku życia. Pozostałe zawody odbędą się w Gorzowie (23 czerwca) oraz w duńskim Vojens (15 września). Zawodnik ORLEN Team zakwalifikował się do tegorocznego cyklu podczas eliminacji w Krsko. W Słowenii wywalczył 13 punktów i zajął 3. miejsce. Uplasował się na najniższym stopniu podium turnieju, dokładnie tak, jak w swoim mistrzowskim sezonie. 

Bycie członkiem ORLEN Teamu to dla mnie duże wyróżnienie. Dołączam do zespołu, w którym występują wybitni zawodnicy. Pracowałem na to przez długie lata. Cieszę się, że mój wysiłek został doceniony, ale wiem też doskonale, jak wiele pracy jeszcze przede mną. Jestem pewien, że z takim sponsorem jak PKN ORLEN będę mógł realizować swoje sportowe cele i przynosić radość polskim kibicom. Z optymizmem zaczynamy rywalizację w cyklu Speedway Grand Prix 2 – wskazuje Mateusz Cierniak

W barwach ORLEN Teamu występują już zawodnicy rywalizujący w prestiżowych, międzynarodowych seriach wyścigowych i rajdach. To między innymi Robert Kubica, Bartosz Zmarzlik, Kajetan Kajetanowicz, Miko Marczyk, Martin Prokop, Kuba Przygoński i Bartek Marszałek.

Udostępnij

Translate »