Mateusz Kaprzyk na stałe w European Le Mans Series

Mateusz Kaprzyk na stałe kierowcą w European Le Mans Series. Młody Polak w sezonie 2022 będzie ponownie reprezentował zespół Inter Europol Competition. 

Niespełna dwa tygodnie przed pierwszym wyścigiem ELMS w sezonie 2022 polski zespół Inter Europol Competition oficjalnie potwierdził skład na nadchodzący rok. Mateusz Kaprzyk, reprezentujący ORLEN Team, powraca do ekipy, w której ścigał się już w poprzednim roku. Tym razem rywalizację zacznie już od pierwszego weekendu zmagań.

– Mam wiele dobrych wspomnień z poprzedniego sezonu. Zimą spędziłem dużo czasu na siłowni i w symulatorze. Skupiłem się na maksymalnej poprawie siły fizycznej i psychicznej. Zrobiłem wielki progres i w kolejnym sezonie jestem zmotywowany do walki o podium – mówi Mateusz Kaprzyk.

W ELMS rywalizacja toczy się między zespołami złożonymi z trzech kierowców, którzy wymieniają się podczas wyścigów. W zbliżającym się sezonie partnerami Kaprzyka w ekipie numer #14 w klasie LMP3 będą James Dayson ze Stanów Zjednoczonych oraz Noam Abramczyk z Francji.

– Jesteśmy szczęśliwi, że ponownie mamy Mateusza w naszym zespole. To utalentowany, młody kierowca i z dumą wspieramy go w jego drodze na szczyt – twierdzi Sascha Fassbender, manager zespołu.

Kaprzyk startował w barwach Inter Europol Competition już w 2021 roku. W swoim debiutanckim sezonie startował w sześciu wyścigach i zapunktował w pięciu z nich. Zakończył rok na szóstej pozycji w klasyfikacji zespołowej i ósmej indywidualnie. W Portugalii zaprezentował niezwykle widowiskową jazdę i przebił się z jedenastej na trzecią pozycję podczas pierwszej godziny rywalizacji.

Cykl w sezonie 2022 będzie składał się z sześciu wyścigów. Kierowcy rozpoczną walkę o mistrzostwo 17 kwietnia w Le Castellet we Francji, a zakończą 16 października w portugalskim Portimao.

Kalendarz serii European Le Mans Series w sezonie 2022:

11-12.04 – oficjalne testy w Le Castellet

17.04 – pierwsza runda, Le Castellet (Francja)

15.05 – druga runda, Imola (Włochy)

3.07 – trzecia runda, Monza (Włochy)

28.08 – czwarta runda, Barcelona (Hiszpania)

25.09 – piąta runda, Spa-Francorchamps (Belgia)

16.10 – szósta runda, Portimao (Portugalia)

Udostępnij

Translate »