McLaren w awangardzie prezentacji. Znamy pierwsze malowanie w F1

McLaren zaskoczył swoich kibiców i sympatyków Formuły 1 sposobem prezentacji malowania samochodu na sezon 2024. Ekipa z Woking nie opublikowała daty ani zapowiedzi nowego wzoru – w ciągu doby na Instagramie pojawiły się krótkie i zastanawiające filmy, a krótko po nich filmy z nowym malowaniem McLarena.

W Formule 1 prezentacja malowania na nowy sezon to tuż po plotkach transferowych najważniejszy stały punkt zimowego sezonu ogórkowego. Gdy kierowcy nie rywalizują o punkty mistrzostw świata na torze, trwa rywalizacja w wyścigu o najbardziej atrakcyjny wizualnie wygląd i kreatywną metodę prezentacji. W tym roku liderem prawdopodobnie na przynajmniej kilka kolejnych tygodni będzie McLaren. Brytyjska ekipa bez zapowiedzi opublikowała filmy i zdjęcia z nowym malowaniem w roli głównej.

Whatever it takes

Nie obyło się jednak bez dodatkowych smaczków. Kilkanaście godzin wcześniej ekipa zarchiwizowała stare posty na instagramie i opublikowała trzy krótkie filmy. Ich elementem wspólnym był podpis „Whatever it takes”. W jednym z materiałów ekipa przypomniała nagłówki artykułów z okresu nieudanego początku sezonu 2023, kiedy McLarena nazywano największym rozczarowaniem sezonu.

Krótko po filmach pojawiły się materiały wideo i zdjęcia nowego malowania samochodu. Nie jest to oczywiście bolid, w którym Lando Norris i Oscar Piastri będą ścigać się w sezonie 2024. Na stronie internetowej McLaren informuje, że malowanie na nowym samochodzie – MCL38 – zobaczymy dopiero 14 lutego, na ponad tydzień testami w Bahrajnie.

Malowanie MCL38 nikogo raczej nie zaskoczyło. McLaren od kilku lat trzyma się chromu i swojego charakterystycznego papaya orange. Ponownie felgi przypominają logotyp Google Chrome. Logotyp znajdzie się też m.in. na nosie bolidu i osłonie silnika. Marka pozostaje głównym sponsorem zespołu, podobnie jak Android i OKX. Dużą powierzchnię zajmuje logotyp tej drugiej firmy, eksponowany na sidepodzie i tylnym skrzydle.

Luty pod znakiem testów i prezentacji

McLaren to pierwsza ekipa, która oficjalnie zaprezentowała malowanie na nowy sezon Formuły 1. Pozostałe ekipy z wyjątkiem Scuderii Alpha Tauri podały daty prezentacji bolidów. Maraton ogłoszeń ruszy 5 lutego, kiedy swoje projekty pokażą Williams, Haas i Stake (Sauber). Pełna lista z datami prezentacji poniżej.

Daty prezentacji malowań zespołów F1:
5 lutego:
Haas
Stake
Williams
7 lutego:
Alpine
12 lutego:
Aston Martin
13 lutego:
Ferrari
14 lutego:
McLaren (prezentacja malowania na nowym bolidzie)
Mercedes
15 lutego:
Red Bull Racing
TBA:
Scuderia AlphaTauri

XX

Udostępnij

Translate »