Mediolan – San Remo, czyli wiosenne mistrzostwa świata

Liguryjskie wybrzeże stanie się dzisiaj światową stolicą kolarstwa. Wszystko za sprawą wyścigu Mediolan – San Remo, pierwszego z pięciu monumentów w sezonie 2024. Na liście startowej znalazło się wielu czołowych zawodników na świecie, w tym były zwycięstwa La Primavera Michał Kwiatkowski.

Podczas 115. edycji Mediolan – San Remo, wyścigu nazywanego wiosennymi mistrzostwami świata, kolarze do przejechania będą mieli aż 288 km! Trasa jest dość płaska, ale w końcowych kilometrach znajdują się dwa kultowe już podjazdy: Cipressa oraz Poggio di San Remo.

Ze względu na rangę i prestiż wyścigu, praktycznie każda ekipa przyjechała do Włoch z ambicjami do walki o czołową pozycję. Faworytów i pretendentów można wymieniać w nieskończoność, ale oczy wszystkich będą w szczególności zwrócone na dwóch kolarzy – broniącego tytułu sprzed roku Mathieu van der Poela (Alpecin-Deceuninck) oraz Tadeja Pogačara (UAE Team Emirates), który na Strade Bianche po ponad 80-kilometrowej ucieczce samotnie przekroczył metę.

Na starcie stanie siedmiu byłych zwycięzców Mediolan – San Remo. Oprócz Mathieu van der Poela, będą to Alexander Kristoff (Uno-X Mobility), Arnaud Demare (Arkea – B&B Hotels), Michał Kwiatkowski (INEOS Grenadiers), Julian Alaphilippe (Soudal – Quick Step), Jasper Stuyven (Lidl-Trek) oraz Matej Mohorič (Bahrain Victorious).

Nadzieję na włączenie się w walkę o triumf będzie miało też wielu innych zawodników, w tym: Mads Pedersen, Jonathan Milan (Lidl-Trek), Christophe Laporte (Visma Lease a Bike) Filippo Ganna, Tom Pidcock (INEOS Grenadiers), Alberto Bettiol (EF Education-EasyPost) czy Biniam Girmay (Intermarche – Wanty).

W Mediolan-San Remo zobaczymy dwóch Polaków, wspomnianego już Michała Kwiatkowskiego (INEOS Grenadiers) oraz Łukasza Owsiana (Arkea – B&B Hotels).

Fot. Archiwum organizatorów

Udostępnij

Translate »