Miliony chętnych na mecz NFL w Niemczech

Wygląda na to, że po utracie Roberta Lewandowskiego fani w Monachium mają dość piłki nożnej i przerzucili się na futbol amerykański. Niemieccy kibice (i nie tylko) zabijają się o bilety na mecz NFL na Allianz Arenie i naprawdę niewiele w tym wyrażeniu przesady. Krótko po rozpoczęciu sprzedaży wejściówek na spotkanie Tampa Bay Buccaneers z Seattle Seahawks na stadionie Bayernu – według platformy obsługującej ich dystrubucję – w kolejce ustawiły się… dwa miliony kibiców. 

Biletowy szał

Kiedy pod koniec ubiegłego roku NFL ogłosiło, że w kolejnym sezonie jedno ze spotkań sezonu regularnego zostanie rozegrane w Niemczech, kibice futbolu amerykańskiego w tej części świata nie mogli posiąść się ze szczęścia. Tym bardziej że mieli nadzieję na własne oczy zobaczyć legendarnego Toma Brady’ego, prowadzącego Tampa Bay Buccaneers w meczu z Seattle Seahawks.

Gdy 19 lipca ruszyła sprzedaż biletów na to spotkanie, serwery platformy obsługującej dystrybucję wejściówek omal nie spłonęły. Media społecznościowe natychmiast po odpaleniu procesu sprzedażowego zalały screeny rozgoryczonych fanów, którzy ustawili się w kolejce po kupno biletów i ujrzeli swoje miejsce w szeregu. Mowa o liczbach od kilkuset tysięcy chętnych po kilkunastu minutach od startu sprzedaży do nawet dwóch milionów po upływie zaledwie jednej godziny… 

 

Przypomnijmy, że pojemność Allianz Areny wynosi 75 000 miejsc. Dostępna pula rozeszła się w ciągu paru minut, jeśli nie sekund.

– Nigdy nie byłem świadkiem podobnego zainteresowania wydarzeniem sportowym w Niemczech – skomentował Alexander Steinforth, manager generalny NFL Germany.

Podstawowe ceny za wejściówkę wahały się od 75 do 160 euro. Dla tych, którzy nie zdążyli ich nabyć jednak nic straconego – bilety wciąż można kupić z drugiej ręki. W serwisie StubHub za najtańszy bilet – już w przeliczeniu na złotówki – zapłacimy 2750 zł. Najdroższa, vipowska wejściówka to koszt… ponad 158 tysięcy złotych. Jeżeli macie ochotę bilety, o których mowa możecie kupić TUTAJ. Co by jednak nie mówić, powyższe ceny zdecydowanie odzwierciedlają poziom zainteresowania, choć może lepiej po prostu wybrać się do Stanów Zjednoczonych?

 
Niemcy kochają NFL

Według ankiety przeprowadzonej przez AFG Videoforschung co trzeci obywatel Niemiec miał styczność z transmisją meczu futbolu amerykańskiego w zeszłym roku przynajmniej raz – przede wszystkim za sprawą NFL.

W rankingu najpopularniejszych sportów w Niemczech futbol amerykański zajmuje drugie miejsce za piłką nożną, pozostawiając w tyle dawnych „liderów” notowań, takich jak skoki narciarskie, kolarstwo, biathlon czy piłka ręczna.

O jakiej popularności tutaj mówimy? Tegoroczny Super Bowl w Niemczech oglądało w telewizji blisko 2 miliony widzów! Warto mieć na uwadze, że finał NFL jest rozgrywany w czasie, kiedy w Europie panuje środek nocy. 1,84 mln to i tak spadek – w zeszłym roku oglądalność wyniosła dokładnie 2,11 mln widzów. Mecze sezonu regularnego średnio osiągają oglądalność na poziomie 550 tys. kibiców.

Oprócz Monachium, w tym roku NFL rozegra także trzy spotkania w Londynie i jeden w Mexico City.

 
Filip Skalski

Udostępnij

Translate »