Mistrzynie po raz piąty. W Lubinie ewenement na światową skalę

Piłkarki ręczne Zagłębia Lubin po raz czwarty z rzędu, a piąty w historii klubu zostały mistrzyniami Polski. Trenerką w Lubinie od 24 lat jest ta sama osoba – Bożena Karkut. To ewenement na światową skalę.

Zawodniczki KGHM MKS Zagłębie Lubin mistrzowski tytuł zapewniły sobie po meczu z odwiecznym rywalem, czyli zespołem MKS-em FunFloor Lublin. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej wygrały 27:23 i ponownie mogły ciszyć się ze zwycięstwa w rozgrywkach na pięć kolejek przed ich końcem.

Sezon 2023/24 był dla podopiecznych Bożeny Karkut wyjątkowy. Nie tylko broniły mistrzowskiego tytuły, ale także zagrały w Lidze Mistrzów, co wiązało się z rozegraniem dodatkowych 14 spotkań. To wyzwaniem dla zawodniczek, sztabu szkoleniowego i całego klubu. Rywalizacja z najlepszymi ekipami w Europie nie była łatwa, ale jest też sporą lekcją i krokiem w rozwoju zespołu. Z pewnością zgłoszenie zespołu do rozgrywek nie byłoby możliwe gdyby nie sponsorzy. Poza miastem zespół jest wspierany m.in.: przez KGHM, a także Orlen.

Mistrzostwo Polski 2023/24 jest piątym w historii klubu. Pierwsze Bożena Karkut i jej ekipa zdobyły po rozgrywkach 2010/11. Na pierwszy stopień ligowego podium wróciły dokładnie po dziesięciu latach i od tamtego czasu z niego nie schodzą. W zeszłym sezonie zupełnie zdominowały ligę i nie przegrały żadnego spotkania. Ponadto, Zagłębie Lubin jest również trzynastokrotnym wicemistrzem Polski. Piłkarki Ręczne z Zagłębia Miedziowego sięgnęły także po trzy brązowe medale mistrzostw Polski. Osiem razy podopieczne Bożeny Karkut wywalczyły Puchar Polski i mają na to szansę także w tym roku.

Warto dodać, że od 2000 roku niezmiennie trenerką drużyny z Lubina jest Bożena Karkut. Praca trenera przez tyle lat w jednym klubie jest ewenementem nie tylko na skalę Polski, ale także całego świata. Przez 24 lata pracy w Zagłębiu Karkut w sumie doprowadziła drużynę do zdobycia 19 medali mistrzostw Polski i 8 Pucharów Polski.