Naród wierzył. Ogromna oglądalność meczu Polska – Holandia

Choć to już nasze piąte Euro z rzędu, polscy kibice nadal są spragnieni sukcesu. Czym ten by był, gdyby nie mecz dobrze zapowiadający się mecz z Holandią. Spotkanie ułożyło się fantastycznie, ale zabrakło detali i przegraliśmy 1:2. Mimo to kibice masowo oglądali zmagania drużyny Michała Probierza. Oglądalność pobiła tegoroczny rekord.

7,5 mln telewidzów oglądało mecz Polska – Holandia

Polscy piłkarze zaprezentowali waleczność na boisku. Nie ulegli presji faworyzowanej drużyny Oranje. Wyszli nawet na prowadzenie. Piotr Zieliński dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, a Adam Buksa sprytnym strzałem głową pokonał holenderskiego golkipera.

Niestety, Holandia to bardzo klasowa drużyn i zdołała odrobić straty oraz wygrać ostatecznie 2:1. My wierzyliśmy do samego końca. Skumulowana widownia wyniosła bowiem 7,5 mln widzów.

Jakub Kwiatkowski, dyrektor TVP Sport, przedstawił dane dotyczące oglądalności.

– Średnia widownia meczu Polska – Holandia w TVP1 i TVP Sport wyniosła 7,5 mln widzów. W samym TVP Sport mecz oglądało 1,86 mln osób. W szczytowym momencie spotkanie śledziło ponad 8,6 mln widzów. To najlepsze wyniki oglądalności w tym roku dla TVP1 i TVP Sport. Dodatkowo kanał TVP Sport zanotował najwyższe w swojej historii dzienne udziały wynoszące 7,37% w grupie pełnej (4+). Poprzedni rekord wynosił 6,01% średnich udziałów dziennych z 26 listopada 2022 roku – napisał na portalu X.

W najbliższych dniach Polacy zmierzą się w fazie grupowej z Austrią i Francją. Drugi mecz odbędzie się 21 czerwca o 18:00, a ostatni, przeciwko Trójkolorowym, 25 czerwca o 18:00.

Udostępnij

Translate »