Nawet 50 tys. dol. kary za korzystanie ze smartfonów w trakcie meczu

600 tysięcy dolarów – kary o łącznie tej wysokości nałożyła tuż po Nowym Roku na zespoły NFL. Powód? Korzystanie z nieuprawnionych urządzeń elektronicznych w trakcie meczów. Oprócz tego ukarano również samych zawodników. Liga obawia się, że korzystając np. ze smartwatchów trenerzy i działacze będą przekazywać sobie informacje, które mogą wpłynąć na wynik meczu. Takie przypadki już się zdarzały.

Na 12 drużyn NFL nałożono kary o wysokości 50 tysięcy dolarów. Oberwało się również samym graczom – trójka z nich będzie musiała zapłacić co najmniej 5 tysięcy dolarów kary. Powodem jest naruszenie zasad dotyczących korzystania z urządzeń elektronicznych w trakcie meczów. Trenerom, zawodnikom i personelowi zespołów nie wolno używać nieautoryzowanych laptopów, tabletów, smartfonów, smartwatchów czy opasek elektronicznych w trakcie meczu.

 

Od tej zasady są wyjątki – np. medycy z oczywistych powodów mogą korzystać z tego typu urządzeń, ale nie wówczas gdy przebywają w pobliżu trenerów i graczy – np. przy linii bocznej czy w szatni. To pójście o krok dalej od innej w pełni uzasadnionej reguły, która zabrania przekazywania jakichkolwiek danych mogących wywrzeć wpływ na przebieg gry – np. informacji taktycznych czy dotyczących stanu zdrowia zawodników.

To właśnie tego liga obawia się najbardziej – chodzi o możliwość przekazania w czasie rzeczywistym informacji, które mogą zostać wykorzystane przez przeciwny zespół. W celu zapobiegnięcia tego typu działaniom NFL oddelegowuje na mecze działaczy, mających za zadanie kontrolę przestrzegania regulaminu.

Obawy NFL są więcej niż uzasadnione. W przeszłości w MLB zespoły już wykorzystywały technologię, aby uzyskać przewagę nad przeciwnikami. Za pomocą kamer rozszyfrowywano strategię rywali, a następnie przesyłano informacje dalej za pośrednictwem smartwatchów typu FitBit czy Apple Watch. Na tego rodzaju procederze wpadli Boston Red Sox i Houston Astros.

 

__________

https://superbet.pl/rejestracja?bonus=THESPORT

Podobają Ci się nasze teksty? Wesprzyj nas na BuyCoffee! To dzięki Wam treści na TheSport.pl nadal mogą być ogólnodostępne. Dziękujemy za regularne odwiedzanie naszego portalu!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Filip Skalski

Udostępnij

Translate »