Nie tylko Ronaldo. 7 gwiazd, które trafiły do egzotycznych lig

Po zdobyciu wszystkiego co się da w Europie niemal 38-letni Cristiano Ronaldo postanowił na koniec kariery przenieść się do ligi saudyjskiej. Co zupełnie jasne, szejkowie z Al-Nassr skusili gwiazdora olbrzymim kontraktem. Portugalczyk to niejedyna gwiazda, która u schyłku kariery wybrała piłkarsko zupełnie nieoczywisty, choć finansowo bardzo korzystny kierunek. Zwykle leciwi piłkarze decydują się na Bliski lub Daleki Wschód, ewentualnie Stany Zjednoczone, choć jeden z gwiazdorów wybrał… Australię, a następie Indie.

Zakończyć karierę w wielkim europejskim klubie – to brzmi dumnie. Czasami jednak kwestie honoru czy wizerunku schodzą na dalszy plan, gdy na horyzoncie po raz ostatni pojawia się możliwość zarobienia wielkich pieniędzy – i nie ma w tym nic złego. Choć takich przypadków było już mnóstwo, przygotowaliśmy listę 10 piłkarskich gwiazd, które u schyłku kariery wyruszyły w świat, by promować futbol, zabezpieczając sobie jednocześnie środki na sportową emeryturę – kolejność przypadkowa.

_________

https://superbet.pl/rejestracja?bonus=THESPORT

Podobają Ci się nasze teksty? Wesprzyj nas na BuyCoffee! To dzięki Wam treści na TheSport.pl nadal mogą być ogólnodostępne. Dziękujemy za regularne odwiedzanie naszego portalu!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Fot. Wiki Commons

Filip Skalski

Udostępnij

Translate »