Nowe stroje adidasa dla dziewięciu reprezentacji olimpijskich

Adidas zaprezentował stroje reprezentacyjne, które tego lata będą noszone przez sportowców dziewięciu reprezentacji olimpijskich, w tym Polaków.

Spójny design kolekcji nawiązujące do wewnętrznego ognia pasji, jaki każdy sportowiec nosi w sobie, niezależnie od kraju pochodzenia czy uprawianej dyscypliny. Stroje został wzbogacony o unikalne dla każdego narodu symbole i elementy.

Adidas przygotował i zaprezentował kolekcje dla dziewięciu komitetów olimpijskich i sześciu paraolimpijskich. Wśród reprezentacji olimpijskich znajdują się: Polska, Wielka Brytania, Niemcy, Węgry, Etiopia, Irlandia, Bahrajn, Kuba i Turcja. Wśród reprezentacji paraolimpijskich: Polska, Wielka Brytania, Niemcy, Kuba, Turcja i Irlandia. Ponadto marka będzie także sponsorem Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Francuskiej Federacji Lekkoatletyki oraz Francuskiej Federacji Piłki Ręcznej.

– Z niecierpliwością czekamy na Paryż 2024 oraz wyposażenie Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Paraolimpijskiego w nasze najlepsze produkty. Razem chcemy celebrować złote chwile i przenieść euforię ze stolicy Francji do Polski. Dzięki naszej kolekcji, kibice również w domu mogą poczuć się częścią polskiego zespołu – powiedziała Marina Moguš, generalny manager na Europę środkowo-wschodnią w firmie adidas.

– Kolekcje zainspirowane symboliką narodową nie tylko pomagają sportowcom osiągać najlepsze wyniki, gdy narasta presja, ale są również elementem łączącym ich z rodzinnymi krajami. Wizualizacje wewnętrznego ognia oraz symboli narodowych połączyliśmy w zestaw, którego główną cechą jest prostota – otrzymując w ten sposób elegancką i nowoczesną kolekcję – powiedziała Jacqueline King, Design Director, Specialist Sports, adidas.

W kolekcji przygotowanej dla polskich sportowców dominują dwa kolory narodowej flagi. Nieodłącznym elementem jest, nawiązujący do godła Polski, orzeł. Na odzieży wyróżniać się będzie także unikalny nadruk – zakrzywione linie imitujące tańczące ruchy ognia, symbolizujące wewnętrzny ogień pasji. Jest to element łączący projekty wszystkich komitetów olimpijskich oraz paraolimpijskich występujących w kolekcji.

W Paryżu polscy olimpijczycy i paraolimpijczycy wystąpią w produktach marki adidas podczas dekoracji medalowej, a także w trakcie treningów oraz pobytu w wiosce olimpijskiej. Ponadto narodowe reprezentacje siatkarzy oraz zapaśników założą je podczas walki o medale.

Od 100 lat adidas współpracuje ze sportowcami, by zrozumieć potrzeby zawodników i móc w pełni na nie odpowiedzieć. Kolekcja przygotowana na najważniejsze wydarzenie tego lata jest wynikiem stałego i długoletniego zaangażowania marki w tworzenie najlepszych produktów. Jako uzupełnienie strojów reprezentacji, adidas zaprojektował kolekcję obuwia składającą się z 49 modeli butów, przygotowaną dla zawodników reprezentujących 41 różnych dyscyplin.

Produkty z kolekcji będą dostępne w sprzedaży na www.adidas.pl, a także w wybranych sklepach własnych oraz partnerskich od 1 czerwca bieżącego roku.

Fot. Archiwum PKOl

Udostępnij

Translate »