Nowy stadion w Ekstraklasie. Klub ma już na niego plan!

GKS Katowice będzie mógł przenieść się na nowy stadion pod koniec 2024 roku, co oznacza, że już w rundzie wiosennej 2025 roku drużyna zagra przy wsparciu 15 tysięcy kibiców na nowoczesnym obiekcie.

Znamy szczegóły stadionu w Katowicach

Nowy Stadion Miejski w Katowicach, przeznaczony dla GKS Katowice, będzie mógł pomieścić 14 896 widzów na swoich trybunach oraz dodatkowo 2 792 osoby w hali sportowej. Inwestycja obejmuje także dwa trawiaste boiska treningowe, parkingi i inne elementy małej infrastruktury. Aktualnie projekt jest realizowany zgodnie z harmonogramem, a jednym z kluczowych etapów budowy jest montaż krzesełek.

Stadion powstaje na Załęskiej Hałdzie, w pobliżu autostrady A4, przy ulicy, która zostanie nazwany Nową Bukową, co jest nawiązaniem do historycznej lokalizacji GKS Katowice. Zakończenie prac planowane jest na jesień.

Nowy obiekt będzie zlokalizowany pomiędzy ulicami: Upadową, Załęską Hałdą i Bocheńskiego, i będzie w stanie pomieścić 15 tysięcy kibiców. Stadion będzie służył zarówno męskiej, jak i damskiej drużynie piłkarskiej, a wszystkie trybuny będą zadaszone. Dodatkowo stadion zostanie połączony z halą sportową, z której będą korzystać m.in. siatkarze. Całkowity koszt budowy wyniesie 290 milionów złotych, co znacznie przekroczyło początkowe szacunkowe koszty wynoszące 60 milionów złotych.

Ambicje klubu są duże. Prezes zdradza, jakiego zainteresowania oczekuje

Prezes Krzysztof Nowak poinformował w rozmowie z Karolem Bugajskim w „Przeglądzie Sportowym”, że wszystkie prace związane z modernizacją stadionu zostały prawie zakończone, w tym kluczowe zadania takie jak montaż podestów pod kamery oraz serwis oświetlenia. Dodatkowo, stadion będzie estetycznie poprawiony przez zasłonięcie starych elementów banerami i reklamami.

Z powodu modernizacji stadionu i klasyfikacji większości meczów jako podwyższonego ryzyka, mecze na obecnym stadionie będzie mogło oglądać około 7000 kibiców. Mimo to, zainteresowanie Ekstraklasą jest ogromne – w ciągu 15 godzin sprzedano 4000 karnetów.

Prezes GKS Katowice wyraził nadzieję, że nowy stadion będzie się regularnie zapełniał. Mimo że średnia frekwencja na starym stadionie wynosiła wcześniej 1500-2000 osób, w zeszłym roku wzrosła do 6000-7000. Nowak podkreślił, że zapełniony stadion nie tylko wspiera drużynę, ale także przyciąga sponsorów. Prezes liczy na frekwencję rzędu 10-12 tysięcy osób na każdym meczu.

FOT: GKS Katowice

Udostępnij

Translate »