Nowy trend w branży fitness. Nadchodzi rewolucja na siłowniach

Jak wynika z raportu Mastercard Sport Economy Index, 44% badanych deklaruje, że ćwiczy więcej niż przed pandemią. Niemal co drugi ankietowany twierdzi, że wydał na sprzęt sportowy więcej niż w poprzednich latach. Wrocławska firma STreZ Fitness Solutions chce wpisać się w ten trend i odpowiedzieć na potrzeby rynku nowym produktem. Ma to tego wsparcie inwestora – Praise Group. 

Pandemia koronawirusa pokazała, jaką rolę odgrywa aktywność fizyczna w kontekście dbania o zdrowie. Badania opublikowane przez „British Journal of Sport Medicine” dowodzą, że w przypadku osób ćwiczących przez co najmniej 2,5 godziny tygodniowo ryzyko zgonu z powodu choroby spada o 150% w porównaniu z nieaktywnymi.

Polacy są tego coraz bardziej świadomi. W sondażu przeprowadzonym przez SW Research, trzech na czterech respondentów uważało, że aktywność fizyczna może przyczynić się do poprawy odporności na infekcje, a sam ruch jest tak samo ważny jak wysypianie się i odpowiednia dieta.

Czas na rewolucję?

Branża fitness staje się coraz bardziej atrakcyjna, szczególnie dla przedsiębiorców. Firmy prześcigają się w kreatywnych pomysłach na pozyskanie klientów. Dostrzegają rosnącą świadomość wpływu aktywności fizycznej na komfort życia.

O wyznaczaniu nowych trendów myśli także STreZ Fitness Solutions, który popularyzuje ideę siłowni kontenerowych. To nowy typ obiektu sportowego, którego przewagą jest skupienie się na indywidualnych potrzebach użytkowników. Klienci mają do dyspozycji całe pomieszczenie wyłącznie dla siebie. Wynajmują je na określony czas, a po zakończonym treningu jest ono dezynfekowane i gotowe do użytku przez kolejną osobę. 

– To atrakcyjna opcja także dla inwestorów. Takie siłownie mogą sprawdzić się zarówno jako przydomowe centrum sportu, jak i komercyjny projekt w samym sercu miasta. Twórcy przekonują, że już wkrótce będziemy mogli obserwować szybki rozwój tego pomysłu, szczególnie w dużych aglomeracjach. To ciekawy model biznesowy, który po zakupie szybko zacznie zarabiać na siebie – mówi Kajetan Maćkowiak, właściciel Praise Group, która od lat inwestuje w sport. 

Innowacje z Dolnego Śląska

Wrocławska firma STreZ Fitness Solutions to producent wysokiej klasy sprzętu do ćwiczeń oraz zespół zajmujący się projektowaniem sal i studiów do treningów. Ma wieloletnie doświadczenie w branży i ponad 250 realizacji. Współpracowała między innymi z takimi markami jak Fitness Academy, CityFit czy Fitness World. 

Przedsiębiorcy coraz częściej lokują swój kapitał w projektach z branży sport i fitness. Dobrym przykładem jest Kajetan Maćkowiak, właściciel Praise Group, posiadający rozbudowaną strategię opartą na najlepszych praktykach inwestycyjnych z USA. 

– Zdecydowaliśmy się zainwestować w STreZ Fitness Solutions, ponieważ widzimy, jak firma odpowiada na nowe potrzeby konsumenckie i rodzące się trendy. To wpisuje się w naszą wizję tego, jak powinna funkcjonować branża fitness w Polsce. Co więcej, wybór tej marki doskonale dopełnia nasze portfolio projektów sportowych – mówi Kajetan Maćkowiak

Dzięki współpracy STreZ Fitness Solutions otrzymuje wsparcie doświadczonych specjalistów, które pomoże im w budowaniu pozycji lidera w swojej kategorii.  

– Nasi klienci mogą nam ufać, bo wiedzą, że doskonale ich znamy. Przez lata trenowaliśmy zawodowo. Wiemy, jakie są ich potrzeby, a dla każdego przygotowujemy indywidualny projekt – mówi Mariusz Latkowski, jeden z założycieli STreZ, olimpijczyk z Turynu.

Nowa era

Właściciele siłowni oraz klubów fitness muszą przygotować się do zainteresowania swoją ofertą nowych klientów. Po pandemii wzrosła świadomość na temat wpływu aktywności fizycznej na stan zdrowia. Rynek potrzebuje nowych rozwiązań, które odpowiedzą na potrzeby. 

Udostępnij

Translate »