Nowy zespół i dawne barwy. Kolejne malowanie w F1

Trwa maraton prezentacji bolidów Formuły 1 na sezon 2024. Kibice wciąż czekają na odsłonięcie części kart, zwłaszcza tych najważniejszych w Ferrari, Mercedesie oraz Red Bullu. W czwartkowy wieczór w Las Vegas nowe szaty pokazał nowy zespół Visa Cash App Racing Bulls. Kolorystyka samochodu w pewnym stopniu nawiązuje do dawnych czasów, jeszcze gdy ekipa nosiła nazwę Toro Rosso.

Zespół należący do Red Bulla, który przez lata był przystankiem dla młodszych kierowców, przeszedł kolejny rebranding i rozstał się z marką Alpha Tauri. Pojawiły się spekulacje dotyczące nowego sponsora tytularnego, a w negocjacyjnym wyścigu długo miał prowadzić Hugo Boss. Ostatecznie osiągnięto porozumienie z markami Visa i Cash App i to one znalazły się w nazwie. Warto dodać, że współpracę z zespołem kontynuuje także ORLEN, który ponownie może pochwalić się ekspozycją logo na tylnym skrzydle, nosie, a także sekcjach bocznych i lusterkach. Logotyp pojawił się na prawej piersi na kombinezonach Daniela Ricciardo oraz Yukiego Tsunody.

W obliczu zmiany nazwy i pojawienia się nowych sponsorów, nowe barwy dość znacząco różnią się od ubiegłorocznych szat zespołu z Faenzy. Kibice Formuły 1 mogli jednak poczuć małe deja vu, bo podobne kolory można było obserwować na bolidzie kilka lat temu, w sezonach 2017-19, jeszcze gdy obowiązywała nazwa Toro Rosso. Charakterystyczny niebiesko-fioletowy odcień dominuje na samochodzie, a kontrastują z nim czerwień i biel oraz karbon, powszechny także na innych konstrukcjach, chociażby na maszynie Alpine. Nagi karbon pozwala ograniczyć wagę samochodu. Jeśli chodzi o sponsorów, to najwięcej miejsca poświęcono Visa, wyróżniają się także wspomniane CashApp, ORLEN czy HUGO.

Na zdjęciach i renderach nie widzimy prawdopodobnie nowego bolidu VCARD 01, bowiem rozwiązania techniczne cały czas są maskowane przed nowym sezonem. Można zwrócić uwagę na podobieństwo do samochodu Red Bulla. Ostateczne kształty kibice zobaczą zapewne dopiero podczas przedsezonowych testów w Bahrajnie, które zaplanowano na 21-23 lutego. Tydzień później na tym samym obiekcie zainaugurowany zostanie nowy sezon.

Visa Cash App Racing Bulls to szósta ekipa, która zaprezentowała swoje malowanie na nowy sezon. Fani czekają jeszcze na Ferrari, Mercedesa oraz ekipę Astona Martina.

Udostępnij

Translate »