Ogłoszono transfer dekady w polskiej siatkówce

Jeden z najbardziej utytułowanych siatkarzy ostatnich kilkunastu lat, przez wielu uznawany za najlepszego gracza na świecie – Wilfredo Leon – po raz pierwszy w karierze zagra w PlusLidze. Jego transfer przeprowadziła BOGDANKA LUK Lublin.

Sprowadzenie Leona do PlusLigi tylko dodało pikanterii temu okienku transferowemu, w ramkach którego do Polski trafiła masa znakomitych graczy z całego świata, a blasku z pewnością dodał też powrót do Kędzierzyna-Koźla lidera reprezentacji Polski Bartosza Kurka. Mamy do czynienia z prawdopodobnie z jednym z najsilniejszych okienek transferowych w historii polskiej zawodowej ligi, który w przyszłym roku świętować będzie swoje 25-lecie.

Wilfredo Leon został zaprezentowany na specjalnej konferencji prasowej w Lublinie. – Cieszę się, że ten transfer doszedł do skutku, nie było to łatwe dla mnie i dla klubu, ale przekonało mnie to, że panuje tutaj rodzinna atmosfera – powiedział Wilfredo, który podpisał w Lublinie roczny kontrakt. – Ale po dwóch miesiącach możemy usiąść do rozmów o jego przedłużeniu – uśmiechał się na konferencji Leon.

– To dla nas wszystkich wielki sukces – mówi Maciej Krzaczek, wiceprezes BOGDANKA LUK Lublin. – Jesteśmy gotowi na każde wyzwanie, ale nie zapominamy, z kim będziemy się mierzyć w PlusLidze i jak trudno będzie w niej o wielkie rzeczy. Na pewno jeszcze kilka lat temu nie śniło nam się, że Wilfredo Leon może zagrać w Lublinie, w naszym klubie – dodaje.

Transfer tak dużej gwiazdy z pewnością wpłynie nie tylko na rozpoznawalność lubelskiego klubu, ale całej plusligowej siatkówki. – To znakomita informacja dla całej polskiej siatkówki, nie tylko dla kibiców z Lublina czy z PlusLigi – mówi Wiesław Kozieł, wiceprezes Polskiej Ligi Siatkówki.

Warto zwrócić uwagę, że w tym okienku transferowym największym hitem do tej pory był powrót Bartosza Kurka. – ZAKSA jest jednym z klubów, którym trudno jest odmówić, więc nie musiałem długo się zastanawiać nad przyjęciem propozycji – mówił gracz, który do PlusLigi wraca z Japonii. – Oczywiście, że jako chłopak z Opolszczyzny zdaję sobie sprawę, ile ten klub znaczy nie tylko lokalnie, ale też globalnie. Bycie częścią ZAKSY i to w roli kapitana to dla mnie duża odpowiedzialności i wyzwanie. W mojej długiej już karierze ten epizod jest mocno stymulujący do rozwoju. Chciałbym podkreślić jedną rzecz, że kapitan jest tak dobry jak drużyna, która go wspiera. Mam nadzieję, że stworzymy drużynę, która będzie się wspierała nie tylko w tych pozytywnych momentach, ale też w tych trudniejszych. Cieszę się, że dołączam do klubu w chwili, w której ZAKSA obchodzi swój jubileusz 30-lecia i wierzę, że sprawimy naszą grą wiele radości naszym fanom, kibicom, którzy podróżują za ZAKSĄ po całej Polsce – podkreślił Bartosz Kurek.

Sezon PlusLigi startuje już w weekend 13-15 września, wszystkie mecze sezonu można będzie śledzić na sportowych antenach Polsatu. W pierwszej kolejce BOGDANKA LUK zmierzy się w Zawierciu z wicemistrzami Polski – Aluronem CMC Wartą Zawiercie.

Udostępnij

Translate »