Olimpijczycy już w Chinach – relacja z wioski olimpijskiej

45 reprezentantów Polski późnym czwartkowym wieczorem dotarło do wioski olimpijskiej w Zhangjiakou, 180 km od Pekinu. Dla zawodników rozpocznie się teraz ostatni, bezpośredni etap przygotowań do igrzysk olimpijskich, które wystartują już 4 lutego. O wrażeniach z pobytu w Chinach opowiadają snowboardziści- Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski. 

Wylecieliśmy z Warszawy do Pekinu w środę o 20.50, natomiast na miejscu wylądowaliśmy następnego dnia o 14.00 czasu chińskiego. Nie był to niestety koniec podróży – następnie mieliśmy udać się autobusami do wioski olimpijskiej w Zhangjiakou, oddalonej o prawie 200 km od lotniska w Pekinie.

Sam lot do Pekinu minął szybko, a po przybyciu na lotnisko, obsługa od razu zaprosiła nas do wykonania testów covidowych. Załatwienie formalności związanych z pobytem poszło bardzo sprawnie. Następnie organizatorzy zaprowadzili nas do miejsca, w którym bez kropli wody i jedzenia przez trzy godziny musieliśmy czekać, choć właściwie nie wiedzieliśmy, na co czekamy. Po tym czasie zaprowadzili nas piętro niżej, gdzie mogliśmy odebrać nasze bagaże. Dopiero wtedy udaliśmy się do autobusów. 

Podróż do wioski olimpijskiej miała trwać trzy godziny, ale ostatecznie trwała około pięciu – nadal bez wody i jedzenia. Na miejsce trafiliśmy około północy czasu chińskiego. Cała wyprawa trwała więc około dziesięciu godzin. Po odłożeniu bagaży do pokojów udaliśmy się jeszcze na stołówkę, żeby coś zjeść, po czym szybko poszliśmy spać. Na drugi dzień zwiedzaliśmy miejscowość, nie jest ona zbyt duża. Jest tam kilka sklepów, w tym jeden z pamiątkami, czy bank, w którym możemy wymienić walutę. Na olimpijczyków czeka także darmowy fryzjer – może zrobimy coś szalonego, gdy zdobędziemy medal. Trenerzy są w trakcie rezerwacji stoku i ustalania terminów treningów. Zdziwiliśmy się, gdy dostaliśmy informację, że możemy rozpocząć treningi dopiero od 3 lutego. Póki co czekamy na dalsze informacje.

Obecnie przebywamy w swoich pokojach w wiosce olimpijskiej. Ceremonia otwarcia igrzysk odbędzie się 4 lutego w Pekinie. Zachęcamy do śledzenia naszych kanałów społecznościowych, na których będziemy zdawali zakulisowe relacje z pobytu w Chinach.

SŁUCHAJ PODCASTU >>> PR i MARKETING W SPORCIE: Siła olimpijskiej marki

Udostępnij

Translate »