Olsztyn gospodarzem ME w triathlonie. Rzeszów z Pucharem Europy.

W 2022 roku po raz pierwszy w Polsce zorganizowane zostaną mistrzostwa Europy w triathlonie – w Olsztynie o tytuł mistrza starego kontynentu powalczą zawodnicy elity, U23, juniorzy, Age-Group oraz paratriathloniści. Z kolei w Rzeszowie odbędzie się Puchar Europy na dystansie sprinterskim.

Mistrzostwa Europy w Olsztynie

W dniach 27-29 maja 2022 roku w Olsztynie, nad jeziorem Ukiel zjawią się najlepsi europejscy triathloniści, by powalczyć o tytuł mistrza Europy. Na dystansie supersprinterskim rywalizować będą zawodnicy elity, U23 oraz juniorzy. Ich zmagania będzie można obserwować już w piątek, 27 maja, kiedy odbędą się wyścigi kwalifikacyjne. W sobotę nie zabraknie emocji podczas startów finałowych. Niedziela stanie pod znakiem rywalizacji w ramach mistrzostw Europy sztafet mieszanych w kategorii Junior.

– Cieszymy się, że Olsztyn został wyróżniony przez Europe Triathlon tak wielkim przedsięwzięciem. Będzie to piąta, jubileuszowa edycja tych zawodów i tym razem w randze mistrzostw Europy. Dodatkowo w Rzeszowie odbędzie się Puchar Europy, który, mamy nadzieję, zagości na stałe w europejskim kalendarzu – komentuje Paweł Jarski, prezes Polskiego Związku Triathlonu.

Olsztyn stanie się również areną zmagań paratriathlonistów, którzy będą walczyli o mistrzostwo Europy na dystansie sprinterskim, jak również zawodników Age-Group, którzy powalczą o medale na dystansie standard w formule bez draftingu. W majowy weekend odbędzie się także Puchar Polski młodzików i juniorów młodszych na dystansie supersprinterskim oraz zawody otwarte dla amatorów.

– Mistrzostwa Europy w Olsztynie i Puchar Europy w Rzeszowie będą zorganizowane tydzień po tygodniu. Zaraz po mistrzostwach Europy w Olsztynie będziemy organizować wspólny przejazd dla zawodników startujących w Pucharze Europy w Rzeszowie. Ponadto szykujemy również kilka imprez towarzyszących tym wydarzeniom, a szczegóły podamy wkrótce – mówi Marcin Florek z Labosport Polska.

Puchar Europy w Rzeszowie

Tydzień po zmaganiach w Olsztynie większość zawodników przeniesie się do Rzeszowa, w którym w dniach 4-5 czerwca po raz pierwszy zostanie rozegrany Puchar Europy w triathlonie, w ramach którego przewidziano rywalizację elity oraz juniorów na dystansie sprinterskim: 0,75 km pływania, 20 km jazdy na rowerze i 5 km biegu. W Rzeszowie odbędzie się również Puchar Polski w triathlonie na dystansie supersprinterskim dla juniorów młodszych i młodzików oraz inne imprezy towarzyszące.

– Zaraz po Olsztynie będziemy gościć zawodników w przepięknym Rzeszowie. Zorganizujemy wspólny transfer, dla tych, którzy będą chcieli wystartować w obu lokalizacjach. To tutaj z dystansem sprinterskim, na bardzo widowiskowej trasie będą zmagać się nie tylko zawodnicy elity, ale też juniorzy. Zapowiadają się wyścigi na najwyższym poziomie sportowym – zapowiada Bogdan Serwiński z SwimTri Rzeszów.

Zapisy na wyścigi otwarte ruszają 17 stycznia na stronie www.triathlonseries.pl, natomiast rejestracja na mistrzostwa Europy i Puchar Europy będzie prowadzona przez Polski Związek Triathlonu po podaniu kryteriów kwalifikacyjnych.

Udostępnij

Translate »