ORLEN Grupa Akrobacyjna Żelazny uczci pamięć bohaterów Westerplatte specjalnym pokazem

1 września mieszkańcy Trójmiasta będą mogli podziwiać specjalny pokaz przygotowany przez ORLEN Grupę Akrobacyjną Żelazny. Piloci wspierani przez największego sponsora sportu w Polsce zaprezentują na niebie polską flagę powstałą z biało-czerwonego dymu, by uczcić rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz pamięć obrońców Westerplatte.

Piloci ORLEN Grupy Akrobacyjnej Żelazny, w zależności od warunków pogodowych, wystartują o godzinie 12:00 lub 17:00. Po starcie z Pruszcza Gdańskiego przelecą nad Westerplatte, gdzie wykonają kilka okrążeń, wykorzystując biały i czerwony dym, prezentując w ten sposób na niebie flagę. Następnie piloci polecą wzdłuż wybrzeża aż do portu w Gdyni. Na zakończenie grupa wróci tą samą drogą. 

Pokaz będzie widoczny dla większości mieszkańców Trójmiasta. Przelot potrwa około 20 minut i w zależności od warunków pogodowych wezmą w nim udział dwa lub trzy samoloty.

– ORLEN to multienergetyczny koncern, jedna z największych firm w Europie Środkowej, ale nasza pozycja biznesowa nie zwalnia nas z odpowiedzialności społecznej. Od kilku lat konsekwentnie angażujemy się inicjatywy pielęgnujące pamięć o ważnych historycznych wydarzeniach, formujących polską tożsamość. Dzięki współpracy sponsoringowej z Grupą Akrobacyjną Żelazny robimy to w spektakularny, trafiający do różnych odbiorców sposób – mówi Agata Pniewska, Dyrektor Wykonawczy ds. Sponsoringu ORLEN S.A.

– Warunki pogodowe będą miały dla nas kluczowe znaczenie, dlatego zaplanowaliśmy dwa warianty przelotu. Liczę, że uda nam się ponownie stworzyć ciekawe widowisko dla mieszkańców Trójmiasta. Dla naszej załogi to wielkie przeżycie. Gdy wsiadamy za stery, każdy z nas czuje ekscytację i dumę z bycia Polakiem. Możliwość upamiętnienia bohaterów to dla nas zaszczyt – mówi Krzysztof Szopiński, menedżer ORLEN Grupy Akrobacyjnej Żelazny i kierownik lotu pokazowego.

To nie pierwsza taka inicjatywa ze strony ORLEN Grupy Akrobacyjnej Żelazny. Lot upamiętniający bohaterów Westerplatte odbył się również w ubiegłym roku, a od kilku lat 1 sierpnia piloci tworzą na stołecznym niebie znak Polski Walczącej ku czci Powstańców Warszawskich. Próbkę możliwości największej grupy akrobacyjnej w Polsce można zobaczyć w mediach społecznościowych ORLEN Team.

fot. materiały prasowe

Udostępnij

Translate »