ORLEN OIL sponsorem tytularnym Motoru Lublin

Grupa ORLEN rozszerza strategiczne zaangażowanie w żużel. Spółka ORLEN OIL została sponsorem tytularnym aktualnego mistrza Polski, który w najlepszej lidze świata będzie występował od nowego sezonu jako PLATINUM Motor Lublin. 

Logotypy ORLEN OIL oraz PLATINUM będą eksponowane na kevlarach, koszulkach klubowych, osłonach motocykli, a także na stadionie Motoru, ściankach mediowych i wszystkich kanałach komunikacji digitalowej drużyny. Nowa umowa przewiduje także współpracę handlową. Klub w najbliższych latach będzie korzystał z oleju PLATINUM RIDER SPEEDWAY, stworzonego specjalnie do silników motocykli żużlowych. Bartosz Zmarzlik, ambasador marki ORLEN, w 2022 roku aktywnie zaangażował się w proces jego tworzenia i udoskonalania. To pierwszy tego typu produkt w ofercie koncernu, który przetestował w ekstremalnych warunkach trzykrotny mistrz świata na żużlu.

 

Jako ORLEN OIL stale rozwijamy potencjał płynący ze sponsoringu sportu. Program ambasadorów marki PLATINUM i współpraca z wybitnymi przedstawicielami sportów motorowych podnosi rozpoznawalność naszej marki, niezbędną do realizacji strategicznych celów. W ubiegłym  roku dołożyliśmy do tego także ważny komponent biznesowy, angażując Bartosza Zmarzlika w proces tworzenia nowego oleju, opracowanego specjalnie dla silników wyczynowych. Nasi eksperci pracowali nad tym produktem w laboratoriach przez wiele miesięcy, wykorzystując całą swoją wiedzę i potencjał technologiczny, dodając do tego doświadczenie trzykrotnego mistrza świata. Dzięki współpracy z PLATINUM Motor Lublin będziemy dalej budować silną markę ORLEN i rozwijać naszą działalność biznesową – wskazywał Janusz Fudała, Prezes Zarządu ORLEN OIL.

ORLEN napędza żużlowych mistrzów

Motor Lublin to aktualny żużlowy mistrz Polski. W swoich szeregach ma wybitnych zawodników na czele ze wspomnianym Bartoszem Zmarzlikiem, Jarosławem Hampelem – legendą torów żużlowych i dwukrotnym Indywidualnym Wicemistrzem Świata oraz Mateuszem Cierniakiem, Indywidualnym Mistrzem Świata Juniorów.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej zaprezentowano dwa wzory kevlarów, w których jeździć będą w tym sezonie żużlowcy Motoru. Oba projekty zawierają elementy nawiązujące do historycznego złotego medalu drużynowych mistrzostw Polski. Cel klubu na ten sezon to obrona tytułu. 

– Poprzedni rok był najlepszy w historii lubelskiego żużla. To właśnie wtedy spełniliśmy nasze największe marzenia. Po raz pierwszy zostaliśmy Drużynowym Mistrzem Polski na żużlu. W listopadzie przyszedł do nas trzykrotny Indywidualny Mistrz Świata – Bartosz Zmarzlik, co zostało ogłoszone transferem dekady, a dziś po 3 latach z dumą informujemy, iż zyskaliśmy sponsora tytularnego, którym jest ORLEN OIL. Od najbliższego sezonu nasza drużyna będzie nosiła nazwę PLATINUM Motor Lublin. Mam nadzieję, że dzięki tej współpracy będziemy w stanie pobijać kolejne rekordy i w dalszym ciągu podnosić poziom organizacyjny i sportowy naszego klubu. Jesteśmy bardzo zadowoleni, mogąc mieć w swoim gronie właśnie takiego sponsora, którego podobnie jak nas cechuje dążenie do bycia najlepszym. Wierzymy, że zawarta współpraca pozytywnie wpłynie na rozwój sportu żużlowego w naszym regionie – powiedział Jakub Kępa, Prezes Zarządu Speedway Lublin S.A.

Informacja prasowa

Udostępnij

Translate »