ORLEN sponsorem siatkarskich MŚ w Polsce

PKN ORLEN konsekwentnie angażuje się w rozwój siatkówki. Koncern, jako partner Polskiego Związku Piłki Siatkowej został sponsorem głównym współorganizowanych przez Polskę dwóch najważniejszych siatkarskich wydarzeń w 2022 roku. W najbliższych tygodniach w naszym kraju odbędą się mistrzostwa świata siatkarzy, a krótko po nich siatkarek. 

PKN ORLEN jest sponsorem głównym Polskiego Związku Piłki Siatkowej od 2012 roku. Ostatnie lata to najlepszy czas dla polskiej siatkówki. W 2018 roku męska reprezentacja obroniła tytuł mistrzów świata. Podwójni złoci medaliści zapisali się na kartach historii i zyskali uznanie kibiców, którzy przed rokiem wybrali ich Drużyną 100-lecia Przeglądu Sportowego. 

W najbliższych miesiącach na Polskę zwrócą oczy wszyscy siatkarscy kibice na świecie. Nasz kraj będzie współgospodarzem dwóch turniejów mistrzostw świata. Na przełomie sierpnia i września odbędzie się rywalizacja mężczyzn (26.08.-11.09.), natomiast niespełna dwa tygodnie po zakończeniu wydarzenia do walki o medale staną kobiety (23.09.-11.10.). 

– Marka ORLEN od wielu lat związana jest z polską siatkówką. Sponsoring imprez najwyższej światowej rangi, które odbędą się w Polsce, to naturalny kierunek zaangażowania w sport, w którym odnosimy największe sukcesy. Liczymy, że niezawodni polscy kibice po raz kolejny stworzą wspaniałą atmosferę, która sprawi, że będzie to niezapomniane widowisko – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN. 

– Cieszymy się, że najwięksi kontynuują grę z największymi. Najpotężniejsza polska firma bardzo mocno wspiera Polski Związek Piłki Siatkowej od 10 lat. Jesteśmy dumni, że nasza dyscyplina znalazła się w kręgu zainteresowań sponsorskich PKN ORLEN. Jestem pewien, że kontynuacja naszej współpracy przyniesie wiele korzyści naszemu Sponsorowi, jednocześnie zapewniając polskim kibicom udział w największych siatkarskich wydarzeniach na świecie – mówi Sebastian Świderski, Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. 

Podczas męskich mistrzostw w Polsce rozegranych zostanie 22 z 52 meczów całego turnieju. Odbędą się w Gliwicach i Katowicach. To właśnie w Katowickim Spodku o tytuł w wielkim finale powalczą dwie najlepsze drużyny. W przypadku żeńskiej imprezy gospodarzami będą Gdańsk, Łódź oraz ponownie Gliwice. W halach w tych miastach odbędzie się 40 spotkań, w tym jeden z półfinałów.

Udostępnij

Translate »