ORLEN Wyścig Narodów na ambitnej trasie – prawie 700 km przez Węgry, Słowację i Polskę

Pięć wymagających etapów, 25 drużyn kolarskich z 22 krajów oraz trasa przebiegająca przez trzy kraje: Węgry, Słowację i Polskę – w węgierskim Kaposvár wystartował ORLEN Wyścig Narodów, pierwszy z trzech wyścigów zaliczanych do prestiżowego cyklu Pucharu Narodów UCI U23. Sponsorem tytularnym wydarzenia, które na stałe wpisało się w kalendarz Międzynarodowej Unii Kolarskiej, po raz kolejny jest PKN ORLEN.

Jednym z filarów zaktualizowanej strategii ORLEN 2030 jest dynamiczny rozwój segmentu detalicznego. Już dzisiaj dysponujemy siecią blisko 3100 stacji paliw w Polsce, Niemczech, Czechach, na Słowacji, Węgrzech i Litwie. Udział zagranicznych stacji w sieci ORLEN jeszcze w tej dekadzie wzrośnie do 45%. Potrzebujemy silnej rozpoznawalnej i konkurencyjnej marki, kojarzonej nie tylko w Polsce, ale i zagranicą, dlatego konsekwentnie angażujemy się w projekty sponsoringowe takie jak ORLEN Wyścig Narodów, który wspieramy od samego początku – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN. 

Tegoroczny ORLEN Wyścig Narodów będzie najdłuższy w dotychczasowej historii i po raz pierwszy pojedzie przez Słowację i Węgry. Łącznie zawodnicy pokonają 695 kilometrów. Trasa po raz pierwszy przekroczy granice Polski. Zmagania są częścią cyklu UCI Nation’s Cup U23, w którym biorą udział reprezentacje narodowe i ekipy, składające się z młodych, utalentowanych kolarzy. Na przestrzeni lat cykl ten wprowadził do World Touru najbardziej obiecujące talenty kolarstwa. 

Rywalizacja rozpoczęła się w węgierskim Kaposvárze od 132-kilometrowego odcinka prowadzącego do Balatonföldvar. Kolejny etap będzie liczył 152 kilometry i poprowadzi z Hatvan do Bükkszentkerest. W piątek wyścig będzie toczył się już na Słowacji, kiedy przejedzie z Lewoczy aż pod górę w Szczyrbskim Jeziorze, gdzie na zawodników czeka najdłuższy i najtrudniejszy podjazd podczas całych zmagań. Peleton będzie rywalizował w Polsce w najbliższą sobotę oraz niedzielę. Najpierw podczas 129-kilometrowego odcinka z BUKOVINA Resort do Nowego, a kolejnego dnia podczas 145-kilometrowej trasy z Sanoka do Hotelu Arłamów. Rywalizację czołowych kolarzy w kategorii do lat 23 pierwszy raz poprzedził ORLEN Wyścig Narodów Challenge. Kilkudziesięciu pasjonatów kolarstwa próbowało swoich sił podczas 12,5-kilometrowej jazdy indywidualnej na czas w Czechach. 

Kolarstwo to ważny obszar działań sponsoringowych Grupy ORLEN. W jej ramach koncern, przy aktywnym współudziale innych spółek takich jak Energa czy ORLEN Paliwa, objął w ostatnich latach wsparciem najważniejsze wyścigi kolarskie w kraju, przeznaczone zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów. To między innymi takie imprezy jak Tour de Pologne, Tour de Pologne Junior czy Tour de Pologne Amatorów, poświęcony pamięci Ryszarda Szurkowskiego. 

Udostępnij

Translate »