Panthers Wrocław Ultimate chcą zapisać się w historii polskiego sportu

Sekcje ultimate frisbee Panthers Wrocław gotowe na najważniejszy turniej w sezonie. Zawodniczki i zawodnicy będą rywalizować podczas finałów Klubowych Mistrzostw Europy we Włoszech. Obie ekipy deklarują walkę o poprawę swoich najlepszych wyników w historii.

Sezon 2022 to pierwszy, w którym w Panthers Wrocław funkcjonują sekcje ultimate frisbee. Sport cieszy się coraz większą popularnością, a zespoły ze stolicy Dolnego Śląska mają długą historię sukcesów na krajowym podwórku. Chcąc wykonać kolejny krok w rozwoju, Flowers (zespół kobiet) oraz The Bridge (drużyna mężczyzn), połączyły siły i zdecydowały się działać pod egidą Panthers.

W nadchodzący weekend rozpoczną zmagania podczas najważniejszych zawodów w tym sezonie – finałów Klubowych Mistrzostw Europy, które odbędą się we włoskim Caorle. Do tego występu podporządkowano cały plan przygotowań. Wrocławskie drużyny rywalizowały w trakcie największych turniejów w Europie – Vienna Spring Break oraz Windmill w Holandii. Awans wywalczyły podczas kwalifikacji regionalnych w Warszawie, gdzie panowie zajęli trzecią lokatę. 

Walka o tytuł mistrzów Starego Kontynentu rozpocznie się już w czwartek. Przed zespołami spore wyzwanie. Mężczyźni na początek zagrają z legendarną brytyjską ekipą – Clapham, która zdominowała rywalizację w Europie w ostatnich latach. Poza tym w fazie grupowej zmierzą się także z Ré Flying Oysters z Francji oraz Wall City z Niemiec. 

– Przede wszystkim chcemy poprawić wynik z poprzedniego sezonu, kiedy zajęliśmy 13. miejsce w Brugii. Postawiliśmy sobie za zadanie wejście do czołowej dziesiątki turnieju. Jeśli tego dokonamy, to będzie historyczny wynik, bo już nasz ubiegłoroczny występ jest obecnie najlepszym rezultatem polskiej drużyny w tej kategorii – mówi Łukasz Dobranowski, zawodnik Panthers Ultimate.

Żeńska drużyna rozpocznie od starcia z aktualnymi wicemistrzyniami Europy – CUSB Shout, a następnie podejmie Swing to Hell oraz Iceni.

– Jesteśmy nastawione na walkę do końca w każdym spotkaniu. Cel to czołowa ósemka w Europie. Każda z nas jest bardzo zmotywowana i nie może doczekać się wyzwań we Włoszech. Zaczynamy od wicemistrzyń z poprzedniego sezonu i jesteśmy zadowolone z tego, jaką mamy grupę. Poziom naszych rywalek dodaje nam motywacji – mówi Paulina Dul, trenerka i kapitan Panthers Ultimate. 

Turniej we Włoszech potrwa od czwartku do niedzieli. Mecenasem wyjazdu wrocławskich drużyn jest firma Tarczyński – sponsor strategiczny klubu Panthers Wrocław. 

Udostępnij

Translate »