Panthers Wrocław zaatakują pozycję lidera

Po trudnym, wyjazdowym spotkaniu przeciwko Frankfurt Galaxy futboliści Panthers Wrocław 26 czerwca (niedziela) ponownie wybiegną na murawę Stadionu Olimpijskiego – tym razem by zmierzyć się w meczu na szczycie konferencji północnej z Hamburg Sea Devils. Dla wrocławian będzie to okazja do wielkiego rewanżu za zeszłoroczny półfinał European League of Football, ale co istotne – także debiut nowego rozgrywającego ze Stanów Zjednoczonych. Stawką spotkania będzie pozycja lidera grupy.

Panthers Wrocław rozpoczęli sezon zgodnie z planem. W inauguracyjnym spotkaniu wrocławianie pokonali Leipzig Kings, a tydzień później na wyjeździe odprawili z kwitkiem Stuttgart Surge – niestety kosztem licznych kontuzji, które zmusiły ich do znacznego przemodelowania swojego składu. W ostatnią niedzielę pod nieobecność m.in. amerykańskiego rozgrywającego, Justice’a Hansena – którego przed kolejnym spotkaniem zastąpi nowy quarterback ze Stanów Zjednoczonych, Slade Jarman – Panthers w mocno eksperymentalnym składzie musieli uznać wyższość aktualnych mistrzów Europy – Frankfurt Galaxy.

– Kontuzje zmusiły nas do reorganizacji pracy. W przemodelowanym składzie nie ustrzegliśmy się błędów, dla których w spotkaniu przeciwko tak doświadczonej ekipie, jaką są Frankfurt Galaxy, po prostu nie może być miejsca. Gwarantuję, że w meczu z Sea Devils nasi kibice zobaczą zupełnie innych Panthers, głównie za sprawą nowego rozgrywającego, który zadebiutuje w najbliższą niedzielę. Zamierzamy przejść do ofensywy i puścić porażkę z ostatniego weekendu w niepamięć – zapowiada Jakub Samel, Trener Główny Panthers Wrocław.

W najbliższą niedzielę (26 czerwca) reprezentanci Polski zmierzą się z Hamburg Sea Devils – największymi ligowymi rywalami poprzedniego sezonu, którzy z identyczną liczbą zwycięstw, ale lepszym bilansem punktowym minimalnie wyprzedzają wrocławian w tabeli konferencji północnej. Panthers będą chcieli zrewanżować się „Morskim Diabłom” za minimalną porażkę w ubiegłorocznym w półfinale European League of Football. Najpierw muszą jednak zreorganizować swój zespół, co bezpośrednio wymusiła kontuzja podstawowego rozgrywającego, bez którego Panthers w ostatnim spotkaniu zdecydowanie nie zagrali na miarę swoich możliwości.

– Nasi kibice z pewnością doskonale pamiętają zeszłoroczne spotkania z Hamburg Sea Devils – to po prostu gwarancja wielkiego sportowego widowiska. Rozpoczęliśmy sezon od dwóch zwycięstw okupionych dużą ilością kontuzji na kluczowych pozycjach. Mecz w eksperymentalnym składzie z Frankfurt Galaxy puszczamy w niepamięć i skupiamy się nad reorganizacją naszego rostera – przede wszystkim szybkiej asymilacji nowego amerykańskiego rozgrywającego. Slade Jarman poprowadzi naszą ofensywę już w najbliższą niedzielę. Motywacja, by wygrać to spotkanie, jest w naszych szeregach ogromna. Na kibiców czeka futbolowa bitwa na najwyższym europejskim poziomie! – zapowiada Michał Latoś, Prezes Zarządu Panthers Wrocław.

Gdzie oglądać mecz Panthers Wrocław – Hamburg Sea Devils?

Bilety na mecz Panthers Wrocław z Hamburg Sea Devils można kupić już teraz w serwisie Ticketmaster, a także w kasach w dniu meczu. Ci, którzy nie będą mogli pojawić się 26 czerwca na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu osobiście, mają możliwość śledzenia spotkania na żywo od godz. 15.00 na antenie Polsat Sport Extra.

Filip Skalski

Udostępnij

Translate »