Panthers Wrocław kontra niepokonani Vikings

W niedzielę (7 lipca) Panthers Wrocław rzucą rękawicę tegorocznej jedynce European League of Football – Vienna Vikings, którzy dotąd nie przegrali ani jednego spotkania. W ostatnim meczu pomimo porażki wrocławianie pokazali, że są w stanie przerwać passę austriackiego zespołu, a ich ofensywa pod batutą nowego rozgrywającego nabrała zupełnie nowej jakości.

Panthers jadą do Wiednia

Terminarz European League of Football nie rozpieszcza Panthers Wrocław. Po meczach z mistrzami i wicemistrzami Europy wrocławscy futboliści zagrają na wyjeździe z Vienna Vikings, którzy za sprawą czterech pewnych zwycięstw sprawiają wrażenie zdecydowanie najsilniejszej drużyny w ligowej stawce.

W ostatni weekend Panthers Wrocław byli bardzo blisko zwycięstwa z Hamburg Sea Devils. Wrocławianie ulegli wicemistrzom Europy dopiero po dogrywce, a mecz zakończył się wynikiem 23:26. Pojedynek na szczycie konferencji północnej był również debiutem nowego rozgrywającego Panthers – Slade’a Jarmana, który zastąpił kontuzjowanego Justice’a Hansena. Nowy amerykański quarterback doskonale wpasował się w zespół, pomimo że dołączył do niego zaledwie kilka dni wcześniej. Za sprawą celnych podań Jarmana, skrzydłowy Malik Stanley zdobył w ostatnim meczu aż trzy przyłożenia.

– Nowy rozgrywający pokazał, że potrafi wykorzystać potencjał naszej ofensywy, chociaż przed swoim debiutem odbył z drużyną zaledwie trzy treningi. Ten tydzień przebiega dla nas pod znakiem dalszego zgrywania zespołu oraz analizy gry naszych rywali. Spotkanie z Vikings z pewnością nie będzie łatwe, ale wiem, że jeśli poukładamy odpowiednio wszystkie elementy naszej strategii, to nasz zespół dysponuje wszystkim, aby je wygrać – przekonuje Jakub Samel, Trener Główny Panthers Wrocław.

Za sprawą dwóch zwycięstw i dwóch porażek Panthers Wrocław zajmują drugie miejsce w tabeli konferencji północnej. Międzygrupowe spotkanie z Vikings w końcowym rozrachunku może mieć decydujący wpływ na układ ligowej tabeli i awans do fazy play-off.

– Nie ukrywam, że minimalna porażka z Sea Devils i zaistniałe kontrowersje dotyczące końcówki meczu bardzo nas zabolały. Czujemy sportową złość i wielką motywację, aby w Austrii udowodnić, że potrafimy wygrywać z najlepszymi. Spotkanie z Vikings będzie wielkim wyzwaniem, ale nasza defensywa nie raz pokazywała, że jest w stanie zatrzymać każdego, a ofensywa z nowym rozgrywającym zaczyna nabierać rozpędu. Zrobimy wszystko, by wrócić z tarczą – mówi Michał Latoś, Prezes Zarządu Panthers Wrocław.

Gdzie oglądać mecz Vienna Vikings – Panthers Wrocław

Polscy kibice będą mogli oglądać wyjazdowe spotkanie Panthers Wrocław z Vienna Vikings w niedzielę 3 lipca od godz. 15:00 na antenie Polsat Sport News.

Filip Skalski

Udostępnij

Translate »