Panthers Wrocław zagrają o czwarte zwycięstwo

W najbliższą niedzielę (21 sierpnia) Panthers Wrocław udadzą się do Lipska. Po nieudanym meczu z Berlin Thunder wrocławianie podejmą na wyjeździe ekipę Leipzig Kings. W pierwszym spotkaniu między tymi zespołami to Panthers byli górą. Mimo że wrocławianie nie mają już szans na awans do fazy play-off, to zapewniają, że zrobią wszystko, aby dopisać do swojego konta kolejną wygraną.

Sezon nie po myśli

Tegoroczny sezon European League of Football zdecydowanie nie przebiega po myśli Panthers Wrocław. Reprezentanci Polski zajmują trzecie miejsce w tabeli konferencji północnej z trzema zwycięstwami i sześcioma porażkami na koncie. Mimo że wrocławianie są w stanie rywalizować z ligową czołówką, to brak wykończenia i pojedyncze błędy przytrafiające się w każdym meczu nie pozwalają im odnosić zwycięstw, które bywają na wyciągnięcie ręki. Wrocławianie zapewniają jednak, że stale pracują nad poprawą tych aspektów, co zamierzają pokazać w meczu z Leipzig Kings.

– Rywalizacja w European League of Football to zupełnie inny poziom. Tutaj każdy, nawet najmniejszy błąd może się zemścić, o czym przekonaliśmy się m.in. w ostatnim meczu z Berlin Thunder. Nie raz jednak już pokazaliśmy, że potrafimy grać jak równy z równym nawet z najtrudniejszymi rywalami i dlatego również w spotkaniu z Leipzig Kings zamierzamy po raz kolejny udowodnić, że należymy do europejskiej czołówki. Mogę powiedzieć, że zarówno sztab szkoleniowy, jak i zawodnicy zrobią wszystko, aby wyjechać z Lipska z kolejnym zwycięstwem i pokazać swój prawdziwy charakter. Chcemy zakończyć ten sezon jak najlepiej, bo trzy porażki zakończone różnicą łącznie kilku punktów pozostawiają potężny niedosyt – mówi Jakub Głogowski, General Manager Panthers Wrocław.

Rewanż z Lipskiem

Panthers podejmą Leipzig Kings po raz drugi w tym sezonie. Na inaugurację rozgrywek wrocławianie pokonali u siebie gości z Niemiec 34:27. Zarówno „Pantery”, jak i „Królowie” nie mają już szans na awans do fazy pucharowej, dlatego stawką niedzielnego spotkania – w ostatecznym rozrachunku – może być jedynie trzecie miejsce w tabeli konferencji północnej. Mimo to reprezentanci Polski podejdą do tego spotkania w najmocniejszym składzie i z wielką motywacją, aby dopisać do swojego dorobku kolejne punkty.

– Mamy świadomość, że pociąg z napisem „play-offs” odjechał, ale mimo to nie brakuje nam motywacji, aby walczyć o jak najwyższą lokatę w końcowej klasyfikacji. Zamierzamy pokazać się w Lipsku z jak najlepszej strony i zagrać świetny futbol w każdej formacji – mówi Michał Latoś, Prezes Zarządu Panthers Wrocław.

Gdzie oglądać mecz Leipzig Kings – Panthers Wrocław?

Polscy kibice będą mogli oglądać wyjazdowe spotkanie Panthers Wrocław z Leipzig Kings w niedzielę 21 sierpnia od godz. 15:00 na antenie Polsat Sport Extra.

Filip Skalski

Udostępnij

Translate »