Panthers zmierzą się z półfinalistami ELF

Zeszłotygodniowe zwycięstwo Panthers Wrocław z Leipzig Kings napawa optymizmem przed meczem z największymi ligowymi rywalami. 28 sierpnia w spotkaniu, które urosło do miana ligowego klasyka, wrocławianie podejmą na wyjeździe ekipę Hamburg Sea Devils. „Morskie Diabły” to jedni z pretendentów do mistrzowskiego tytułu, ale w pierwszym meczu potrzebowali dogrywki, aby zdołać pokonać wrocławian.

Ligowy klasyk

To piąty mecz między Panthers Wrocław a Hamburg Sea Devils w European League of Football. Trzy z nich zakończyły się różnicą zaledwie trzech punktów, czwarty różnicą sześciu. Do rozstrzygnięcia poprzedniego potrzebna była natomiast dogrywka. Starcia między „Panterami” a „Morskimi Diabłami” to gwarancja wielkiego widowiska, na które zawsze wyczekują kibice.

– Nie brakuje nam motywacji, aby zrewanżować się Hamburgowi za pierwsze spotkanie, w którym byliśmy bardzo blisko zwycięstwa. Mimo że nie mamy szans na awans do play-offs, to chcemy pokazać, że potrafilibyśmy sobie w nich poradzić. Jeżeli zagramy na swoim najwyższym poziomie, Sea Devils zdecydowanie są do pokonania. Zrobimy wszystko, aby dopisać do naszego konta kolejną wygraną – mówi Michał Latoś, Prezes Zarządu Panthers Wrocław.

Pokonać pretendentów do tytułu

W ostatniej kolejce Panthers zdołali wrócić na zwycięskie tory w meczu z Leipzig Kings, który zakończył wynikiem 41:37 na korzyść reprezentantów Polski. Wrocławianie pokazali, że nie zamierzają zwalniać tempa pomimo faktu, że nie mają już szans na awans do półfinałów. Chcą zakończyć sezon na możliwie najwyższym miejscu w tabeli i w jak najlepszym stylu.

W zupełnie innej sytuacji są Hamburg Sea Devils, którzy z dziewięcioma zwycięstwami i zaledwie jedną porażką są już pewni awansu do fazy pucharowej. W zeszłym roku drużyna z Hamburga zagrała w finale rozgrywek – w tym sezonie Sea Devils chcą w nim wygrać. Wcześniej czekają na nich jednak półfinały oraz końcówka sezonu zasadniczego, w której niemiecki zespół musi utrzymać wysoką dyspozycję.

– Sea Devils zdecydowanie są w naszym zasięgu, co udowodniliśmy już w pierwszym spotkaniu w tym sezonie. Nie mamy najmniejszego zamiaru, aby odpuszczać, na co dowodem może być postawa naszych zawodników w zwycięskim meczu z Leipzig Kings. Jakkolwiek zakończy się spotkanie w Hamburgu, to jestem przekonany, że stworzymy widowisko na najwyższym europejskim poziomie – zapowiada Jakub Głogowski, General Manager Panthers Wrocław.

Gdzie oglądać mecz Hamburg Sea Devils – Panthers Wrocław?

Polscy kibice będą mogli oglądać wyjazdowe spotkanie Panthers Wrocław z Hamburg Sea Devils w niedzielę 28 sierpnia od godz. 15:00 na antenie Polsat Sport News.

Fot. Łukasz Skwiot / Panthers Wrocław

Filip Skalski

Udostępnij

Translate »