Piątek odpalił rewolwery, bomba Gumnego [WIDEO]

Za nami weekend bez goli Roberta Lewandowskiego i Arkadiusza Milika. Nie oznacza to jednak, że żaden z napastników selekcjonera Czesława Michniewicza nie trafił do siatki, bo w Serie A błysnął Krzysztof Piątek. Swojego pierwszego gola w tym sezonie zdobył także piłkarz Augsburga — Robert Gumny. Sprawdziliśmy też, jak rodzili sobie pozostali kadrowicze na 41 dni przed mundialem w Katarze. Oto najnowszy #RaportKadrowicza – jak prezentują się Polacy za granicą?

Robert Lewandowski nie miał lekkiego życia w starciu z Celtą Vigo. Kapitan reprezentacji Polski był pieczołowicie kryty nie przez jednego, a dwóch zawodników Celty. Dzięki temu więcej miejsca mieli Raphinha czy Ferran Torres, ale FC Barcelona nie imponowała skutecznością. Duma Katalonii wygrała na Spotify Camp Nou tylko 1:0, a najlepszy polski piłkarz grał od pierwszej do ostatniej minuty.

W Serie A nie popisał się Juventus z biało-czerwonymi Wojciechem Szczęsnym i Arkadiuszem Milikiem w wyjściowym składzie. Stara Dama przegrała prestiżowy mecz z AC Milan 0:2. Szczęsny przy pierwszym golu nie miał szans, a przy drugim wprawdzie miał piłkę na rękawicy, ale była to sytuacja sam na sam z Brahimem Diazem. Milik oddał jeden groźny strzał głową, ale warto dodać, że trener Massimiliano Allegri szukając sposobu na odwrócenie losów spotkania wolał ściągnąć Dusana Vlahovicia, aniżeli reprezentanta Polski. Wychowanek Rozwoju Katowice rozegrał pełne 90 minut.

Więcej powodów do zadowolenia miał Piotr Zieliński, bo choć w statystykach gola ani asysty sobie nie dopisał, to pomógł SSC Napoli w trudnym momencie. Neapolitańczycy po 70 minutach tylko remisowali z Cremonense 1:1. W 73 min na boisku pojawił się jeden z najważniejszych piłkarzy reprezentacji Polski i tak rozruszał ofensywę, że ostatecznie Napoli wygrało 4:1. Zieliński miał mały udział przy dwóch z trzech goli, jakie padły po jego wejściu na boisko.

Konkretniejszy pod względem liczb był Krzysztof Piątek. Napastnik Salernitany otworzył wynik w spotkaniu z Hellasem Verona, wygranym ostatecznie przez jego zespół 2:1. Urwał się dwóm obrońcom i w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie popełnił błędu. Jego słynne rewolwery wystrzeliły po raz drugi w tym sezonie.

Po długiej przerwie doczekaliśmy się też polskiego gola w rozgrywkach Bundesligi. Padł w spotkaniu Augsburga z Wolfsburgiem i choć w podstawowym składzie Wilków wyszedł Jakub Kamiński, to nie on wpisał się na listę strzelców. Bramkę po dużym zamieszaniu w polu karnym zdobył boczny obrońca Augsburga Robert Gumny. Polak huknął jak z armaty, umieszczając futbolówkę tuż pod porzeczką. Dzięki temu po 7 ligowych występach w tym sezonie ma na koncie gola i asystę. Forma przed mundialem rośnie.

Warto także odnotować dobre występy Sebastiana Szymańskiego i Nicoli Zalewskiego w czwartkowych meczach Ligi Europy. Pomocnik Feyenoordu Rotterdam strzelił gola w rywalizacji z FC Midtjylland, a wahadłowy AS Romy wywalczył karnego w potyczce z Realem Betis. Później obaj rozegrali po 90 minut w meczach ligowych, co cieszy zwłaszcza w kontekście Zalewskiego, gdyż na początku sezonu był rezerwowym u José Mourinho.

#RaportKadrowicza

Bramkarze:
Bartłomiej Drągowski (Spezia Calcio) – 90 minut w meczu z Monzą (0:2)
Radosław Majecki (Cercle Brugge) – 90 minut w meczu z Royale Union SG (1:2)
Łukasz Skorupski (Bologna FC) – 90 minut w meczu z Sampdorią (1:1)
Wojciech Szczęsny (Juventus FC) – 90 minut w meczu z AC Milan (0:2)

Obrońcy:
Jan Bednarek (Aston Villa) – mecz z Nottingham Forrest dziś (10.10) o godz. 21 (Viaplay)
Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria) – 90 minut i żółta kartka w meczu z Bologną (1:1)
Matty Cash (Aston Villa) – mecz z Nottingham Forrest dziś (10.10) o godz. 21 (Viaplay)
Paweł Dawidowicz (Hellas Werona) – poza kadrą na mecz z Salernitaną (1:2) z powodu kontuzji
Robert Gumny (FC Augsburg) – 90 minut i gol w meczu z VfL Wolfsburg (1:1)
Kamil Glik (Benevento Calcio) – poza kadrą na mecz z FC Sudtirol (1:1) z powodu kontuzji
Jakub Kiwior (Spezia Calcio) – 90 minut w meczu z Monzą (0:2)
Tymoteusz Puchacz (Union Berlin) – poza kadrą na mecz z VfB Stuttgart (1:0)
Arkadiusz Reca (Spezia Calcio) – poza kadrą na mecz z Monzą (0:2) z powodu kontuzji
Mateusz Wieteska (Clermont Foot 63) – 90 minut w meczu z AJ Auxerre (2:1)
Nicola Zalewski (AS Roma) – 90 minut w meczu z Lecce (2:1)

Pomocnicy:
Krystian Bielik (Birmingham City) – 81. minuty i żółta kartka w meczu Bristol City (3:0)
Przemysław Frankowski (RC Lens) – od 61. minuty i żółta kartka w meczu z Lille (0:1)
Jacek Góralski (VfL Bochum) – całe spotkanie na ławce rezerwowych w meczu z Eintrachtem Frankfurt (3:0)
Kamil Jóźwiak (Charlotte FC) – 90 minut w meczu z New York Red Bulls (0:2)
Jakub Kamiński (VfL Wolfsburg) – do 68. minuty w meczu z FC Augsburg (1:1)
Mateusz Klich (Leeds United) – od 76. minuty w meczu Crystal Palace (1:2)
Grzegorz Krychowiak (Al Shabab FC) – 90 minut w meczu z Al-Raed (1:0)
Karol Linetty (Torino FC) – do 66. minuty w meczu z Empoli (1:1)
Przemysław Płacheta (Birmingham City) – poza kadrą na mecz z Bristol City (3:0) z powodu kontuzji
Sebastian Szymański (Feyenoord Rotterdam) – 90 minut w meczu z Twente (2:0)
Piotr Zieliński (SSC Napoli) – od 73. minuty w meczu z Cremonese (4:1)
Szymon Żurkowski (ACF Fiorentina) – mecz z Lazio dziś (10.10) o godz. 20:45 (Eleven Sports 1)

Napastnicy:
Adam Buksa (RC Lens) – od 77. minuty w meczu z Lille (0:1)
Robert Lewandowski (FC Barcelona) – 90 minut w meczu z Celtą Vigo (1:0)
Krzysztof Piątek (Salernitana) – 58 minut, gol i żółta kartka w meczu z Hellasem (2:1)
Arkadiusz Milik (Juventus FC) – 90 minut w meczu z AC Milan (0:2)
Karol Świderski (Charlotte FC) – do 58. minuty w meczu z New York Red Bulls (0:2)