Pięciu polskich sędziów pojedzie na Euro 2024

UEFA ogłosiła listę sędziów, którzy pojadą na Euro. Znalazło się na niej pięciu Polaków. Oczywiście nie mogło zabraknąć Szymona Marciniaka.

Marciniak będzie jedynym sędzią głównym spośród Polaków i jednym z osiemnastu powołanych z całej Europy. Przypomnijmy, że w swojej karierze prowadził już finał mistrzostw świata oraz Ligi Mistrzów czym zyskał ogromną popularność nie tylko w naszym kraju. Według różnych spekulacji Polak ma spore szanse na to, żeby poprowadzić mecz otwarcia pomiędzy Niemcami i Szwedami 14 czerwca.

Do Niemiec pojedzie również czterech innych polskich sędziów. Będą to asystenci sędziego głównego: Adam Kupsik oraz Tomasz Listkiewicz oraz panowie, którzy odpowiedzialni będą za analizę VAR Bartosz Frankowski oraz Tomasz Kwiatkowski.

Najważniejsza impreza piłkarska w tym roku na Starym Kontynencie rozpocznie się 14 czerwca, a zakończy miesiąc później. Polacy swoje mecze zagrają 16 czerwca z Holandią, 21 z Austrią oraz 25 z Francją. Turniej rozgrywany będzie na dziesięciu stadionach, w dziesięciu niemieckich miastach: Berlinie, Monachium, Dortmundzie, Gelsenkirchen, Stuttgarcie, Hamburgu, Dusseldorfie, Koloni, Lipsku i Frankfurcie nad Menem.

Fot. Facebook S. Marciniak

Udostępnij

Translate »