Pierwszy „pomundialowy” transfer. Liverpool na zakupach

Jedną z rewelacji mistrzostw świata w Katarze był Cody Gakpo – napastnik Oranje. Mimo że jego kadra odpadła w ćwierćfinale, ten zdołał pokazać się ze swojej najlepszej strony. Reprezentant Holandii już w trakcie mundialu był przymierzany do największych piłkarskich potęg. Nic dziwnego, że szybko znalazł pracodawcę z europejskiego „topu” – zasili Liverpool.

 

Holendrzy zakończyli katarski mundial na ćwierćfinale, w którym dopiero po karnych ulegli późniejszym mistrzom świata. Jedną z największych gwiazd ich kadry bez wątpienia był Cody Gakpo, który zaliczył znakomity występ podczas fazy grupowej. 23-latek strzelił gola w każdym z trzech pierwszych meczów reprezentacji Holandii. 

To sprawiło, że od razu znalazł się na celowniku wielkich klubów. Mówiło się, że mocno zainteresowane są nim oba kluby z Manchesteru, ale jak się okazało, ostatecznie Holender trafi na Anfield Road – Liverpool wykupił Gakpo z PSV, teraz temu pozostaje jedynie przejść testy medyczne. Kwota transferu nie jest znana, choć Transfermarkt wycenia jego wartość na 60 mln euro. Z kolei zdaniem The Atlethic kontrakt opiewa na sumę pomiędzy 40 a 50 mln euro. Przed mundialem wartość 23-letniego napastnika była szacowana na 45 mln.

PSV oznajmiło, że przenosiny Gakpo do Anglii to najdroższy transfer w historii klubu. Umowa z Liverpoolem ma być ważna 6 lat. W tym sezonie Gakpo dla holenderskiej ekipy w 24 meczach zdobył 13 goli i zanotował 17 asyst.

__________

https://superbet.pl/rejestracja?bonus=THESPORT

Podobają Ci się nasze teksty? Wesprzyj nas na BuyCoffee! To dzięki Wam treści na TheSport.pl nadal mogą być ogólnodostępne. Dziękujemy za regularne odwiedzanie naszego portalu!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Fot. twitter.com/PLFrance_

Filip Skalski

Udostępnij

Translate »