Po raz pierwszy w historii mecz MŚ poprowadzi kobieta

Mecz Niemiec z Kostaryką będzie szczególny nie tylko dlatego, że zadecyduje o awansie do fazy pucharowej, ale również dlatego, że po raz pierwszy w historii mistrzostw świata poprowadzi go kobieta. Sędzią głównym spotkania będzie Stéphanie Frappart – 39-letnia arbiter z Francji.

Dla Frappart to nie będzie pierwszy raz, kiedy wybiegnie na boisko w roli pionierki. Francuzka prowadziła już jako pierwsza kobieta w historii spotkanie Ligue 2 (2014), Ligue 1 (2019), mecz Ligi Narodów (2019) oraz mecz Ligi Mistrzów (2020). Na katarskich boiskach również już zaznaczyła swoją obecność, pełniąc rolę arbitra technicznego w spotkaniu Polski z Meksykiem.

Frappart to nie jedyna sędzina oddelegowana na mundial w Katarze. W gronie 36 sędziów głównych znalazły się trzy kobiety – oprócz Francuzki są to Yoshimi Yamashita z Japonii oraz Salima Mukansanga z Rwandy. Co jeszcze ciekawsze, sędziami technicznymi spotkania Niemiec z Kostaryką również będą kobiety – Neuza Back z Brazylii oraz Karen Diaz Medina z Meksyku.

 

Presja na Frappart z pewnością będzie duża. Zarówno Niemcy, jak i Kostaryka wciąż mają realne szanse na wyjście z grupy.

____________

https://superbet.pl/rejestracja?bonus=THESPORT

Podobają Ci się nasze teksty? Wesprzyj nas na BuyCoffee! To dzięki Wam treści na TheSport.pl nadal mogą być ogólnodostępne. Dziękujemy za regularne odwiedzanie naszego portalu!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Fot. Wiki Commons, CC 4.0

Udostępnij

Translate »