Polsat Sport traci dziennikarzy. Cezary Kowalski w PZPN

Po ponad 25 latach związku z Polsat Sport, jeden z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy tej stacji, Cezary Kowalski, opuszcza swoją dotychczasową redakcję. Znany jest z cyklu „Cezary z Pazurem” w programie Cafe Futbol oraz komentowania meczów Ligi Mistrzów i Fortuna 1 Ligi. Kowalski podjął nowe wyzwanie i przechodzi do PZPN.

Cezary Kowalski przechodzi do PZPN

Kariera Kowalskiego w Polsacie Sport rozpoczęła się w 1999 roku, gdy został zaproszony do redakcji przez Andrzeja Janisza. Już niedługo potem wspólnie skomentowali mecz Ligi Mistrzów pomiędzy Juventusem a Lewskim Sofia. Jego głos towarzyszył także wielkim wydarzeniom, takim jak MŚ w 2006 roku w Niemczech, gdzie relacjonował ćwierćfinałowy pojedynek Argentyny z Niemcami, czy też Euro 2008 w Austrii i Szwajcarii.

W ostatnich latach regularnie komentował mecze Ligi Mistrzów, na które Polsat miał licencję. Był także jednym z głównych reporterów na boiskach Fortuna 1 Ligi. Kowalski był także znany ze swojego formatu „Cezary z Pazurem” w programie „Cafe Futbol”, gdzie ironicznie komentował aktualności ze świata futbolu.

Według informacji, przekazanych przez Mateusza Borka na portalu X, Kowalski dołączył do Polskiego Związku Piłki Nożnej, gdzie zajmie stanowisko doradcy zarządu do spraw komunikacji.

Nowe wyzwania dla Polsatu Sport

Odejście Kowalskiego to nie koniec. Pracę w Polsacie porzucił również Marcin Feddek. Ponadto Polsat przegrał prawa do transmitowania piłkarskiej Ligi Mistrzów, która od następnego sezonu znajdzie się w ofercie Canal+ Sport.

Polsat nie będzie też transmitował meczów reprezentacji Polski, a TVP staje się jego głównym rywalem w grze o licencję na transmisję Fortuna 1 Ligi i Pucharu Polski. W świetle tych zmian Polsat Sport zainteresowany jest nabyciem praw do Ligi Europy oraz Ligi Konferencji, aktualnie należących do Viaplay Sport Polska.

Dziennikarze sportowi zmieniają pracodawców:

  • Marcin Feddek (Polsat Sport – TVP Sport)
  • Cezary Kowalski (Polsat Sport – PZPN)
  • Maja Strzelczyk (Canal+ Sport – TVP Sport
  • Łukasz Wiśniowski (Canal+ Sport – Eleven Sports)
  • Jakub Polkowski (Canal+ Sport – TVP Sport)
  • Jakub Kwiatkowski (PZPN – TVP Sport)

FOT: Polsat Sport / YT

Udostępnij

Translate »