Polscy futsaliści poznali ostatnich rywali w drodze na mundial

Chorwacja okazała się być rywalem reprezentacji Polski w barażach o awans do mistrzostw świata w futsalu. Los w Nyonie nie był dla biało-czerwonych szczególnie szczęśliwy, bo przydzielił Polakom teoretycznie najtrudniejszego rywala. Trzeba jednak przyznać, że zawodnicy trenera Błażeja Korczyńskiego nie stoją na straconej pozycji.

W barażach w strefie europejskiej uczestniczą Polacy, Chorwaci, Finowie i Holendrzy. Na tym etapie eliminacji mistrzostw świata nie było już rozstawień, a każdy mógł trafić na każdego. Przed fazą grupową jednak, w grudniu 2021 roku najwyżej klasyfikowaną z wymienionych drużyn była właśnie Chorwacja. To ona stanie teraz na drodze biało-czerwonych do Uzbekistanu. Mecze rozegrane zostaną 8-17 kwietnia. Pierwsze spotkanie odbędzie się w Polsce.

Polacy wcale nie stoją jednak na straconej pozycji, bo w fazie grupowej pokazali, że potrafią ograć nawet czwartą drużynę Euro 2022 – Ukrainę. Ostatecznie zakończyli zmagania tuż za nią i o pierwszy awans do mistrzostw świata od 32 lat będą rywalizowali w barażach. Dodatkową nadzieję na dobry rezultat Polaków daje ostatnia edycja Ligi Mistrzów, w której Constract Lubawa ograł zarówno mistrza Chorwacji, jak i drugą drużynę tamtejszej ligi.

Biało-czerwoni potrzebują jednak przełamania w meczach z Chorwatami. Obie reprezentacje mierzyły się dotąd cztery razy. W eliminacjach mistrzostw Europy 1999 padł remis 7:7, a w pozostałych spotkaniach biało-czerwoni przegrali, w tym podczas ostatniej konfrontacji, w fazie grupowej Euro 2022.

W ramach przygotowań do dwumeczu z Chorwacją Polacy rozegrają dwa sparingi z Arabią Saudyjską. Rywal jest atrakcyjny, a Polska zmierzy się z nim najpierw w Koszalinie, a następnie w Kołobrzegu. – Było wiele propozycji, zdecydowaliśmy się jednak zagrać z tym przeciwnikiem. Trener ma plan na całe zgrupowanie. Najważniejsze jest przygotowanie się do barażu o mistrzostwa świata – mówi Grzegorz Morkis, przewodniczący Komisji Futsalu i Piłki Plażowej Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Mistrzostwa świata zaplanowano na 14 września – 6 października w Uzbekistanie. Wystąpią tam 24 zespoły, w tym siedem z Europy.

Udostępnij

Translate »