Polski żużel zostaje w Canal+ aż do 2028 roku

Wspaniała wiadomość dla fanów żużla – Canal+ zdobył prawa telewizyjne do PGE Speedway Ekstraligi na kolejne trzy lata, obejmujące sezony 2026-2028. Najlepszych żużlowców świata wciąż będą dostępne na kanałach sportowych tego nadawcy.

Ekstraliga żużlowa w Canal+ na kolejne trzy lada dłużej

Już w styczniu WP SportoweFakty przewidywały, że Canal+ utrzyma prawa do tej prestiżowej ligi. Potwierdzenie doniesień nadeszło w poniedziałek (4 marca) bezpośrednio od Ekstraligi Żużlowej.

Warto przypomnieć, że w latach 2024 i 2025 mecze PGE Ekstraligi można będzie oglądać na antenach Canal+ oraz w serwisie Canal+ Online, ale nadawca nie miał ich na wyłączność. Na zasadzie sublicencji prawa telewizyjne otrzymało również Eleven Sports.

– Cieszymy się, że będziemy kontynuować naszą współpracę i pozostaniemy dla kibiców „domem żużla” na kolejne lata. Jestem przekonana, że nasza dalsza współpraca przyniesie wiele korzyści dla całego środowiska żużlowego i pozwoli dalej budować silną pozycję tej dyscypliny w Polsce. Tak jak do tej pory będziemy dostarczać kibicom wielu sportowych emocji – nie tylko dzięki transmisjom spotkań, ale również pracy całej redakcji CANAL+, która będzie dbała o dostarczanie unikalnych programów o tematyce żużlowej, w tym dokumentów sportowych – skomentowała Edyta Sadowska, Prezes Zarządu i Dyrektor Generalna CANAL+ Polska.

Według ustaleń, w każdej kolejce PGE Ekstraligi, dwa piątkowe mecze będą transmitowane przez Eleven Sports, a dwa niedzielne przez kanały sportowe Canal+ i serwis Canal+ online. Szczegóły dotyczące godzin i kanałów emisji będą przekazywane w osobnych komunikatach PGE Ekstraligi.

– Jesteśmy zaszczyceni, że możemy kontynuować współpracę z CANAL+. Jest to wydarzenie bez precedensu w polskim sporcie żużlowym. Zaczynaliśmy od dwóch meczów transmitowanych w telewizji, a teraz szykujemy się na prawa obejmujące łącznie pakiet 140 spotkań w jednym sezonie dla dwóch klas rozgrywkowych. Obecnie transmisje meczów PGE Ekstraligi i METALKAS 2. Ekstraligi można wygodnie i komfortowo oglądać nie tylko w telewizji linearnej, ale także na urządzeniach mobilnych za pośrednictwem serwisu CANAL+ online i jest to jakościowy przeskok – podkreślił Wojciech Stępniewski, Prezes Zarządu Ekstraligi Żużlowej.

Kiedy zaczyna się Ekstraliga w żużlu?

Sezon 2024 rozpocznie się w piątek, 12 kwietnia, oraz w niedzielę, 14 kwietnia. Pierwsze mecze PGE Ekstraligi odbędą się w Lesznie, Wrocławiu, Gorzowie i Grudziądzu.

1. kolejka PGE Ekstraligi żużlowej:

  • 12.04: Fogo Unia Leszno – Tauron Włókniarz Częstochowa
  • 12.04: Betard Sparta Wrocław – Enea Falubaz Zielona Góra
  • 13.04: ZOOleszcz GKM Grudziądz – Platinum Motor Lublin
  • 14.04: ebut.pl Stal Gorzów – For Nature Solutions KS Apator Toruń

Sezon 2024 będzie ostatnim, w którym obowiązywać będzie obecny system ligowy. W sezonie zasadniczym zostanie rozegranych 70 spotkań w formule „każdy z każdym”, a następnie odbędzie się runda play-off z udziałem sześciu najlepszych drużyn. Od sezonu 2025 wprowadzony zostanie nowy system, w którym również przewidziano 70 spotkań, ale 56 z nich w formule „każdy z każdym” (mecz i rewanż) oraz dodatkowe 14 spotkań w ramach play-off i play-down (po podziale drużyn na grupy 1-4 i 5-8).

FOT: Ekstraliga.pl / Arkadiusz Siwek

Udostępnij

Translate »