Polskie bokserki pojadą do Paryża

Trzy polskie pięściarki wywalczyły kwalifikacje olimpijskie. Do Paryża pojadą: Aneta Rygielska (66 kg), Julia Szeremera (57 kg) oraz Elżbieta Wójcik (75 kg).

Reprezentacja Polski wystartowała w pierwszych w tym roku zawodach, w których stawką był awans na igrzyska. Świetnie we włoskim Busto Arsizio spisały się panie.

Aneta Rygielska (Pomorzanin Toruń) stoczyła niezwykle zaciętą walkę z Irlandką Grainne Walsh. Polka w drugiej rundzie otrzymała ostrzeżenie i była później liczona. W trzeciej rzuciła się do odrabiania strat. Po skończonym pojedynku długo nie był ogłaszany werdykt.

Ostatecznie wygrała 3:2. Trzech arbitrów zgodnie wypunktowało remis (28:28) ze wskazaniem na Rygielską. Dwóch kolejnych oceniło, że to Irlandka powinna zwyciężyć (29:27). – Po tym dziwnym liczeniu i odjętym punkcie bardzo się bałam, ale się nie dałam! Mamy to i jedziemy do Paryża! Bardzo ciężko trenowałam, by się tam znaleźć — powiedziała po walce Aneta Rygielska.

Z kolei Elżbieta Wójcik (Klub Bokserski Karlino) zaraz po pojedynku z Nigeryjką Patricią Mbatą nie mogła być pewna zwycięstwa. Ostatecznie wygrała 5:0. Na decyzję sędziów rzutowało ostrzeżenie, jakie Polka za ściąganie rywalki otrzymała w drugiej rundzie. Piątka arbitrów zgodnie oceniła walkę na remis 28:28 ze wskazaniem na Polkę.

Julia Szeremeta również musiała trochę poczekać na ostateczny werdykt sędziów. Jej rywalka Amerykanka Alyssa Mendoza, po pierwszej rundzie prowadziła u czwórki sędziów. Polka w kolejnym starciu zdążyła odrobić część strat. W ostatniej odsłonie tempo walki było zawrotne. Więcej sił zachowała jednak polska pięściarka, która kilka razy wyprowadziła skuteczne proste ciosy. To wystarczyło, aby trójka arbitrów wskazała ją jako zwyciężczynię.

W poprzednich igrzyskach olimpijskich, w Tokio Polskę reprezentowały cztery osoby: Sandra Drabik (51 kg), Karolina Koszewska (69 kg), Elżbieta Wójcik (75 kg) i Damian Durkacz (63 kg). Tym razem, póki co mamy trzy kwalifikacje, ale kolejna szansa dla pozostałych reprezentantów na ich wywalczenie będzie w maju podczas turnieju w Tajlandii.

Udostępnij

Translate »