Polskie tenisistki stołowe jadą do Paryża

Reprezentacja Polski kobiet w tenisie stołowym zakwalifikowała się do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu! Biało-Czerwone wystąpią w turnieju drużynowym, a dwie z nich zagrają również w grze pojedynczej.

Na początku tygodnia ogłoszony nowy ranking międzynarodowej federacji ITTF. Polki awansowały z 20 na 12 miejsce, dzięki temu znalazły się w gronie zespołów, które rywalizować będą w letnich Igrzyskach Olimpijskich we Francji.

Rywalkami biało-czerwonych w Paryżu będą: Chiny, Tajwan, Francja, Niemcy, Hongkong, Indie, Japonia, Korea Południowa, Australia, Brazylia, Egipt, Rumunia, Szwecja, Tajlandia, Stany Zjednoczone. Olimpijski awans żeńskiej drużyny oznacza również to, że dwie Polki (maksymalna liczba) wystąpią w turnieju singlistek.

– Sam awans jest z pewnością miłą niespodzianką, natomiast przeliczając punkty przed DMŚ w Korei Południowej wiadomo było, że awansując do „16”, będziemy mieli realne szanse na kwalifikację olimpijską z rankingu. Po meczu zwycięskim z Singapurem było niemal pewne, że jesteśmy blisko Igrzysk w Paryżu. Natomiast po grach o ósemkę już pewne, że do Paryża jedziemy, ale trzeba było jeszcze poczekać na oficjalny komunikat – powiedział trener reprezentacji Marcin Kusiński.

– Bardzo cieszymy się z faktu awansu, ciężko pracowała na to cała drużyna, reszta kadrowiczek podczas wspólnych akcji treningowych, ale i osoby na co dzień pracujące z zawodniczkami w klubach i ośrodkach. Dla nich też należą się podziękowania i gratulacje – dodał trener kadry.

Wszystko wskazuje na to, że do stolicy Francji pojadą: Natalia Bajor, siostry Katarzyna i Anna Węgrzyn oraz Zuzanna Wielgos.

Fot. PZTS

Udostępnij

Translate »