Polskiej piłce ręcznej potrzebny jest Szmal

Sławomir Szmal – były bramkarz reprezentacji Polski w piłce ręcznej – będzie kandydował na prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Jego kandydaturę poparli dawni koledzy z reprezentacji tzw. „Orły Wenty”.

– Będę startował w wyborach na Prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce. Przez trzy lata przygotowywałem się do tej roli, pracując w strukturach Związku. Podczas kariery zawodniczej miałem okazję obserwować organizację różnych federacji podczas rozmaitych rozgrywek i turniejów. Wiem, że nic nie osiągnę sam, dlatego dziękuję za wsparcie moim kolegom, którzy dziś mi towarzyszą. Będę chciał skupić się przede wszystkim na promocji dyscypliny wśród dzieci i młodzieży, zacieśnieniu współpracy ze związkami wojewódzkimi, popularyzacji piłki ręcznej plażowej oraz wzmocnieniu siły przebicia polskiej federacji w strukturach międzynarodowych – powiedział na specjalnie zwołanej konferencji prasowej Sławomir Szmal.

Szmal decyzję o kandydowaniu ogłosił w towarzystwie swoich kolegów z reprezentacji. Na konferencji obecni byli m.in.: Karol Bielecki, Grzegorz Tkaczyk, Artur Siódmiak, Michał i Bartosz Jureccy. Zabrakło Bogdana Wenty, którego zatrzymały obowiązki zawodowe.

Przypomnijmy, że Sławomir Szmal czynnym zawodnikiem był do 40 roku życia. Wspólnie z kolegami z reprezentacji wywalczył trzy medale mistrzostw świata: dwa brązowe i jeden srebrny. Z powodzeniem grał również w niemieckiej Bundeslidze. W ostatnich latach angażował się w promocję piłki ręcznej wśród dzieci i młodzieży, pełnił również funkcję wiceprezesa ds. szkolenia sportowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Wybory zaplanowano na koniec października.

Fot. Archiwum S. Szmal

Udostępnij

Translate »