https://twitter.com/PSG_English

Legendy wiecznie żywe

W tym roku transferowe lato w futbolowym świecie zdominowane zostało przez dwóch piłkarzy. Dwie piłkarskie ikony XXI wieku, które powoli znikały już z medialnych nagłówków i ustępowały miejsca swoim następcą. I gdy już prawie się do tego przyzwyczailiśmy – to tegoroczne mercato wywróciło to do góry nogami i przywołało wspomnienia rywalizacji Leo Messiego i Cristiano Ronaldo. 

Informacja o odejściu Messiego z FC Barcelona wstrząsnęła kibicami na całym świecie. Argentyńczyk związany z Barceloną był od 2000r. Cała jego dotychczasowa kariera była związana z tym właśnie klubem i to z nim zdobył 35 trofeów. Decyzja o odejściu zapewne nie była łatwa. Sam Messi przyznał, że to najtrudniejszy dzień w jego karierze, bo w Barcelonie czuł się jak w domu i nie chciał jej opuszczać. Świat futbolu nie znosi jednak próżni. Kilka dni po emocjonalnym rozstaniu z Blaugraną, internet obiegła informacja o dołączeniu Messiego do francuskiego Paris Saint-Germain. Na instagramowym profilu PSG – nazwano go ,,nowym diamentem w Paryżu’’. 

https://twitter.com/PSG_English
https://twitter.com/PSG_English

Radości z tego transferu nie krył Neymar Jr. Brazylijski piłkarz od razu zaproponował swojemu przyjacielowi swój numer 10. Argentyńczyk postanowił jednak rozpocząć nowy rozdział swojej karierze i wybrał równie bliską jego sercu 30. Warto podkreślić, że relacja Messiego i Neymara bardzo bliska. Przykładem tego jest m.in. ostatni finał Copa America, w którym Argentyna pokonała Brazylię, a po meczu Neymar gratulując Messiemu sukcesu, nazwał go swoim bratem.

Transfer Messiego do PSG wykracza swoim zasięgiem daleko poza boisko. Z takiego przebiegu wydarzeń zadowolony jest również Michael Jordan, którego Jordan Brand dostarcza sprzęt dla drużyny z Parc des Princes. W ciągu jednej doby sprzedano ponad 800 tysięcy koszulek z nazwiskiem Messi, cena za jedną to ok 165 euro – co daje nam zawrotną kwotę ponad 130 milionów euro w dobę.

Futbol w XXI wieku zdominowany został przez rywalizację Messiego z Cristiano Ronaldo. Najwyraźniej obaj panowie zatęsknili za wzajemną rywalizacją, bo w niedługim czasie po transferze Messiego, media zdominowały plotki na temat potencjalnego transferu Portugalczyka. Po kilku dniach medialnego zamieszania, Fabrizio Romano – włoski dziennikarz poinformował, że Ronaldo wbrew wcześniej podawanym informacjom przeniesie się nie do niebieskiej części Manchesteru, lecz do Manchesteru United – klubu, w którym stał się gwiazdą światowego futbolu. Kwota transferu – piętnaście milionów euro, zarobki 25 milionów euro za sezon. Jednak jest to mniejsza kwota w porównaniu do zarobków, na które może liczyć w nowym klubie Leo Messi – 35 milionów euro. Wraz z powrotem Portugalczyka, wśród fanów United odżyły nadzieje na przerwanie hegemonii lokalnego rywala oraz seryjnego zdobywania kolejnych trofeów.

https://twitter.com/ManUtd
https://twitter.com/ManUtd

Na instagramowym profilu Manchesteru United, post informujący o transferze Ronaldo, odnotował ponad trzynaście milionów polubień, ta sama informacja na twitterze zyskała ponad dwa miliony polubień, co sprawiło że był on najbardziej lubianym tweetem ze świata sportowego. Z miejsca Portugalczyk zdominował również zakładkę Trends. W ciągu doby pojawiło się około trzech milionów tweetów, w których dyskutowano na temat transferu Ronaldo, co również jest rekordową liczbą. 

Tegoroczne lato pokazało, że zarówno Ronaldo i Messi wzbudzają dalej tak samo duże emocje wśród kibiców. Ich sława nie jest związana tylko i wyłącznie z karierą piłkarską. Poza boiskiem również wzbudzają wiele emocji i generują milionowe zyski. 

Tekst: Aleksandra Matyjaszczyk
Zdjęcia: Twitter

Udostępnij

Translate »