Powstaje film dokumentalny o Wojciechu Szczęsnym

Prime Video ogłosiło, że trwają prace nad nowym filmem dokumentalnym poświęconym Wojciechowi Szczęsnemu, jednemu z najbardziej znanych polskich bramkarzy. Dokument przybliży widzom jego karierę, m.in. grę w Arsenalu, AS Romie i Juventusie.

Wojciech Szczęsny będzie miał swój film

Zdjęcia do filmu, którego tytuł pozostaje jeszcze nieznany, już się rozpoczęły. Premiera planowana jest na 2025 rok, a produkcja będzie dostępna wyłącznie na platformie Prime Video w ramach subskrypcji Amazon Prime.

Film pozwoli widzom poznać nie tylko osiągnięcia Szczęsnego na boisku, ale również jego życie prywatne. Widzowie będą mogli zobaczyć, jak bramkarz radzi sobie jako ojciec, syn i mąż. Dokument przedstawi także życie jego żony, Mariny Łuczenko-Szczęsnej, popularnej piosenkarki i influencerki, oraz ich pięcioletniego syna Liama, który już wykazuje duże zainteresowanie piłką nożną. Film ukaże także ich życie w Turynie, zmagania na tle osobistym oraz trudne relacje, takie jak konflikt Wojciecha z ojcem, Maciejem.

Ekipa filmowa będzie towarzyszyć rodzinie Szczęsnych w ważnych momentach ich życia, w tym podczas przygotowań do narodzin drugiego dziecka oraz przed Euro 2024, gdzie Szczęsny będzie grał w reprezentacji Polski.

– Zdecydowałem się na ten film, ponieważ chcę opowiedzieć swoją historię w sposób, który nikogo nie krzywdzi. Film pozwala na pokazanie prawdziwych emocji, a każdy, kto miał wpływ na moje życie, będzie mógł podzielić się swoją perspektywą – mówi Wojciech Szczęsny.

Życie piłkarza nie jest usłane różami

Dokument ten ma być nie tylko opowieścią o sportowych sukcesach, ale także o wyzwaniach, z jakimi musiał się zmierzyć Szczęsny na swojej drodze. Jego kariera nie była pozbawiona kontrowersji, ale dzięki determinacji i bezkompromisowemu podejściu osiągnął swoje marzenia.

Tara Erer, szefowa produkcji oryginalnych Prime Video na Wielką Brytanię i Europę Północną, dodaje, że poo sukcesie wcześniejszych filmów o Robercie Lewandowskim i Jakubie Błaszczykowskim widzowie są zainteresowani nie tylko karierami sportowców, ale także ich życiem prywatnym. Historia Wojciecha ma być inspirująca i szczera.

– Cieszymy się, że po raz kolejny współpracujemy z Prime Video. Historie takie jak Wojtka Szczęsnego, pełne determinacji i pasji, trafiają do szerokiego grona odbiorców, nie tylko fanów sportu – mówi Kacper Sawicki, producent filmu.

FOT: Papaya Films / Facebook

Udostępnij

Translate »