Pyszka-Bazan: Liczy się tylko wygrana

Alicja Pyszka-Bazan 7 maja wystartuje w zawodach Ironman 70.3 na Majorce. Dla polskiej triathlonistki rywalizacja w Hiszpanii stanowi przystanek w drodze na mistrzostwa Europy i świata, do których awans ma już zapewniony.

Ironman Mallorca to zawody rozgrywane w wyjątkowych okolicznościach przyrody, a do tego dające możliwość uzyskania kwalifikacji na triathlonowe mistrzostwa świata w jeszcze ciekawszych lokalizacjach – na Hawajach oraz w Utah. Podczas zawodów w Hiszpanii w kategorii amatorów na połowie dystansu Ironman Polskę reprezentować będzie Alicja Pyszka-Bazan, która występ na mistrzostwach świata ma już zapewniony. Polska triathlonistka przygotowywała się do zawodów w Les Alzines.

Alicja Pyszka-Bazan to 29-letnia sportsmenka, która zmagania w triathlonie rozpoczęła zaledwie trzy lata temu. Nie brak jej jednak ambicji i bogatego sportowego doświadczenia, które wynika z wieloletnich treningów pływackich oraz uprawiania sportów sylwetkowych. W końcu Pyszka-Bazan to była mistrzyni Polski w Bikini Fitness i zdobywczyni Pucharu Polski w kategorii Fit Model, a do tego dwukrotna reprezentantka Polski na mistrzostwach Europy i świata.

– Sezon rozpoczęłam w marcu, a więc dość wcześnie. Otworzyłam go zawodami w Dubaju, a teraz pora na Majorkę. Zawsze liczy się tylko wygrana, poprzeczkę stawiam sobie jak najwyżej – to po to jeżdżę na zawody i ciężko pracuję. Dam z siebie maxa, chcę zaprezentować to, co osiągam dzięki treningom. Przez ostatnie miesiące pracowałam na 100 procent, czego ukoronowaniem mają być właśnie wyniki na zawodach – zapowiada Pyszka-Bazan.

– Po Majorce mój kalendarz zawodów się zagęści. Tydzień później odbędę kontrolny start w Żyrardowie, a końcówka maja i czerwiec to już mistrzostwa Europy, które są głównym celem na pierwszą połowę sezonu. W drugiej części będę celować w jak najlepszy wynik podczas październikowych mistrzostw świata w Stanach Zjednoczonych, na które awans wywalczyłam już wcześniej – uzupełnia triathlonistka.

Alicja Pyszka-Bazan startuje w kategorii Age Group 25-29, ale jak sama podkreśla, w kolejnych latach zamierza dołączyć do rywalizacji w kategorii Pro.

Filip Skalski

Udostępnij

Translate »